Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Pożegnali o. Macieja Biskupa, przeora szczecińskich dominikanów

Data publikacji: 08 lipca 2019 r. 14:21
Ostatnia aktualizacja: 17 września 2019 r. 13:36
Pożegnali o. Macieja Biskupa, przeora szczecińskich dominikanów
 

Były podziękowania, życzenia, kwiaty i upominki. Szczecinianie pożegnali o. Macieja Biskupa, wieloletniego i bardzo cenionego proboszcza parafii pw. św. Dominika i przeora Klasztoru Ojców Dominikanów.

Przez dwie kadencje o. Maciej Biskup pełnił obie te funkcje, teraz po spełnieniu tej posługi wyjeżdża do klasztoru o. Dominikanów w Łodzi. Pożegnalna msza św. o. Macieja odbyła się w niedzielę o godz. 11.

- Wyjeżdżam ze Szczecina, ale Szczecin pozostanie w moim sercu - powiedział do wiernych. Nawiązał też do niedzielnej Ewangelii, która mówiła o tym jak Jezus wysłał swych uczniów, by szli w świat i głosili Ewangelię. - Naszym zadaniem jest być w drodze. Życie każdego człowieka jest drogą, która wszystkich nas prowadzi do domu Ojca.

O. Maciej Biskup to znakomity kaznodzieja, teolog i erudyta. Podczas pełnienia przez niego funkcji przeora i proboszcza kościół dominikanów bardzo rozwinął działalność grup, duszpasterstw i instytucji oraz rekolekcji, spotkań, cyklicznych wydarzeń religijnych i społecznych na rzecz parafian i mieszkańców Szczecina.

Nowym przeorem został o. Krzysztof Frąckiewicz. Przez ostatnie dwa tygodnie czerwca o. Maciej szedł pieszo w pielgrzymce dziękczynnej za dobro, którego doświadczył w Szczecinie i ludzi, których tu na swej drodze spotkał. Trasa jego pielgrzymki prowadziła drogą św. Jakuba z Porto do Santiago de Compostella.©℗

(el)

Fot. Elżbieta Kubera

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Abel
2019-07-08 22:28:54
Shalom i to’da
obserwator
2019-07-08 20:02:15
i kto teraz będzię sławił wybiórczą i liberałów???? kolejny dominikanin który całkowicie pobłądził politycznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA