Piątek 16 kwietnia 2021r. 

Pożar w wielorodzinnym budynku w Grzędzicach. Zapaliło się poddasze

Data publikacji: 2021-01-14 08:15
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-14 11:51
Pożar w wielorodzinnym budynku w Grzędzicach. Zapaliło się poddasze
W budynku mieszkają dwie rodziny. Na czas zdążyły opuścić swoje mieszkania. W akcji brało udział 7 zastępów straży pożarnej, łącznie 23 strażaków. Fot. Internautka  

Wczoraj, przed godziną 22, wybuchł pożar w wielorodzinnym budynku przy ul. Sadowej w podstargardzkich Grzędzicach. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Żaden z lokatorów nie ucierpiał.

- Do Grzędzic zadysponowano jednostki Państwowej Straży Pożarnej ze Stargardu oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Żarowie, Grzędzicach oraz Jednostkę Wojskową - informuje mł. kpt. Rafał Matysik, rzecznik stargardzkiej straży pożarnej. - Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, stwierdzono pożar poddasza w budynku mieszkalnym o zabudowie bliźniaczej. Rozwinięto cztery linie gaśnicze i rozpoczęto gaszenie z zewnątrz i wewnątrz budynku. Lokatorzy zdążyli na czas opuścić budynek. Nikomu nic się nie stało.

- W trakcie działań rozpoczęto rozbiórkę poszycia dachowego i części nadpalonej konstrukcji - dodaje rzecznik. - Nikt nie odniósł obrażeń. Wypompowano również wodę z piwnicy, nagromadzoną przez uszkodzenie instalacji wodnej w obiekcie. Działania w Grzędzicach zakończyły się przed godziną drugą w nocy. Spalony dach przykryto plandekami.

- Mieszkańcy budynku znaleźli nocleg u bliskich - mówi Agnieszka Bieniek, radna gminy Stargard, która organizowała pomoc dla pogorzelców.

Na miejscu był też Jerzy Makowski, wójt gminy Stargard.

(w)

Komentarze

Hmm
2021-01-14 11:14:52
Czyli cos zaniedbano lub po-paprano - gdyz z niczego nie moze powstac Pozar i Ogien...!! I przy okazji Duze Brawa... dla jednostek gaszacych ten Pozar !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ