Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Pożar w fabryce okien (akt. 1)

Data publikacji: 29 listopada 2016 r. 12:07
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Pożar w fabryce okien
Zakład spłonął doszczętnie, straty są ogromne.  

Pożar, który w nocy z poniedziałku (28 listopada) na wtorek (29 listopada) wybuchł w Danowie (gm. Goleniów) doszczętnie strawił działającą tam fabrykę okien. Strażacy nie byli w stanie powstrzymać ognia.

Pożar wybuchł w hali wykorzystywanej na cele magazynowe i produkcyjne. Zgromadzone tam chemikalia (m.in. rozpuszczalniki i lakiery) błyskawicznie zajęły się ogniem i choć z pożarem walczyło aż 16 zastępów strażackich, hala spaliła się całkowicie. Pożar przerzucił się również na drugą, pustą halę. Łącznie spłonęło około 3 tys. m kw pomieszczeń produkcyjnych, maszyny, materiały do produkcji okien i gotowe wyroby. Straty są milionowe.  

W pożarze nikt nie ucierpiał. Nie zagroził on też samej wsi, bowiem zakład produkcji okien znajduje się na obrzeżach Danowa, w oddaleniu od budynków mieszkalnych.

Cm

Na zdjęciu:Zakład spłonął doszczętnie, straty są ogromne.

***

Wcześniejsza informacja

Piętnaście zastępów straży pożarnej w nocy walczyło z potężnym pożarem, który wybuchł w fabryce okien w Danowie w powiecie goleniowskim.

Akcja była trudna, gdyż na terenie zakładu znajdowały się toksyczne i łatwopalne substancje m.in. lakiery. Strażakom udało się opanować ogień. Obecnie trwa dogaszanie pożaru. Ustalane są też przyczyny jego wybuchu. (k)

Fot. straż pożarna

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

"ZWARCIE"?
2016-12-01 06:35:02
Do "Podpalacza": jest Pan gotowy zalozyc sie, ze to zwarcie? Bo tak mozna rozumiec te przekonanie. Kontynuacja tej ewentualnosci to kwestia: czy zwarcie to metoda na milionowe braki w materialach i wyrobach gotowych, powstale/powstajace juz w okresach poprzedzajacych "zwarcie"?
Podpalacz ?
2016-11-29 08:55:37
Zwarcie w instalacji elektrycznej. Założę się !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA