niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Powstanie Centrum dla wykluczonych

Powstanie Centrum dla wykluczonych

Powstanie Centrum dla wykluczonych
Data publikacji: 2017-04-11 15:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:18
Wywietleń: 872 237301

W powiecie choszczeńskim powstanie pierwsze Centrum Integracji Społecznej. Projekt realizowany przez Fundację Dzieło Świętego Jakuba (organizator Jarmarku Jakubowego w Szczecinie) wspomoże najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatu.

W ramach CIS-u wsparcie otrzyma 30 osób, które uzyskają szeroką pomoc w zakresie kwalifikacji gastronomicznych, ogrodniczych i krawieckich. Świadczone usługi i uczestnictwo w warsztatach mają być szansą na reintegrację zawodową i skuteczny powrót na rynek pracy.

Przedsięwzięcie otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa na lata 2014-2020. Stosowna umowa została już podpisana między przedstawicielami Fundacji Dzieło św. Jakuba a władzami województwa.

Projekt obejmuje: prace przygotowawcze, roboty budowlane oraz wyposażenie Centrum Integracji Społecznej, które utworzone będzie w Korytowie. Centrum ma być gotowe do grudnia 2018 roku. Jego otwarcie zaplanowano na drugą połowę 2019 roku. Wartość inwestycji szacuje się na ponad 5 mln zł, w tym wsparcie unijne to kwota prawie 3 mln zł.

Fundacja Dzieło Świętego Jakuba została powołana przez ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgę – metropolitę szczecińsko-kamieńskiego. Od lat prowadzi działalność związaną z misją społeczno-charytatywną. Od 2012 roku świadczy potrzebującym mieszkańcom pomoc oświatową, medyczną, prawną, socjalną, terapeutyczną, a także materialną. Stworzenie Centrum Integracji Społecznej w Korytowie ma w efekcie poszerzyć możliwości funkcjonowania organizacji.

(reg)

Na zdjęciu: Fundacja Dzieło Świętego Jakuba jest organizatorem Jarmarku Jakubowego w Szczecinie.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Jarun
Wiadomo, że chodzi o forsę dla "dobrych wujków" i to ma płynąć kasa od wojewody i z Unii. Wyczuli szuje łatwy szmal. Mydlenie oczu zbożnymi celami to cecha faryzeuszy.
2017-04-11 16:24:25
pomoc
Jak ktos chce pomagac i to za darmo to wystarczy codziennie wchodzic na strony www.poomoc.pl www.codzienniepomagam.pl i miedzynarodowe www.greatergood.com - 10 programow , za kazdy klik placa reklamodawcy na dany cel charytatywny czy medyczny,klikajmy codziennie ;-)
2017-04-11 15:32:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy