Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE [GALERIA]

Data publikacji: 2020-01-25 17:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-27 12:18
Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE
 

Jedną z największych obecnie inwestycji oświatowych w Szczecinie jest prawie 20-milionowa budowa nowoczesnej hali sportowej w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych. Właśnie przy ul. Racibora rozpoczął się montaż zadaszenia tego obiektu.

Budowa hali sportowej, z której korzystać będą uczniowie technikum to jedna z wielu inwestycji oświatowych, realizowanych obecnie w Szczecinie i należąca do zdecydowanie największych. Powstający w mieście nowy obiekt będzie pełnił funkcję szkolnej sali sportowej z trybunami, znajdzie się w nim także sala ćwiczeń i siłownia. Budynek będzie miał również szatnie, pomieszczenia dla instruktorów, personelu i obsługi, sanitariaty oraz wydzieloną część magazynową i techniczną.

Prace idą pełną parą

Jak zauważa Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji, stan zaawansowania prac budowlanych jest bardzo duży. Wykonane zostały już wszystkie roboty murowe oraz żelbetowe, a także zewnętrzne instalacje wodne i kanalizacyjne. Kolejnym etapem prac jest montażem konstrukcji dachu, który właśnie się rozpoczął. Głównym elementem zadaszenia są dźwigary z drewna klejonego. Długość każdego z nich wynosi 35 m, a waga - około 13 ton. Do montażu dźwigarów używany jest dźwig kołowy, ustawiony w obrębie przyszłego boiska wewnątrz powstającego budynku. Zamknięcie budynku od góry pozwoli na kontynuację prac. Jak informuje rzecznik w lutym powinno rozpocząć się wykonywanie pokrycia dachu, a także montowanie okien.

Obiekt zostanie dostosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu wejście do budynku będzie umieszczone na poziomie terenu. Przemieszczanie się wewnątrz obiektu znacząco ułatwi winda przystosowana do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich, a także kontrastowe i czytelne wnętrze ułatwiające orientację. Toalety będą dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. Na trybunach znajdą się miejsca z dobrą widocznością.

Instalacja fotowoltaiczna na dachu

Dodatkowo, budynek zostanie wyposażony w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, a w przejściach pojawią się czytniki kart zbliżeniowych. Zainstalowany zostanie także system sygnalizacji włamania i napadu, w którym zastosowano czujki zbicia szyby i czujki ruchu. W obiekcie zostanie zamontowany monitoring. Nowa hala będzie pozyskiwała energię słoneczną na własne potrzeby. Dlatego na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy maksymalnej 36,6 kWp, co pozwoli na wyprodukowanie średnio 32054 kWh energii w skali roku.

Wykonawcą inwestycji jest firma Lepiko Sp. z o.o. Koszt budowy hali to ponad 19,7 mln zł brutto. Nadzór nad inwestycją sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich UM Szczecin. ©℗

(el)

Fot. UM Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ale jaja
2020-01-25 22:12:11
nowa hala dl krasnoludków. sufit na wysokości 6 metrów , dla siatkówki nisko , koszykówka .....czasami też
Janek
2020-01-25 18:05:41
No i git

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ