czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE

Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE [GALERIA]

Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE
Data publikacji: 2020-01-25 17:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-27 12:18
Wywietleń: 1763 439699

Jedną z największych obecnie inwestycji oświatowych w Szczecinie jest prawie 20-milionowa budowa nowoczesnej hali sportowej w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych. Właśnie przy ul. Racibora rozpoczął się montaż zadaszenia tego obiektu.

Budowa hali sportowej, z której korzystać będą uczniowie technikum to jedna z wielu inwestycji oświatowych, realizowanych obecnie w Szczecinie i należąca do zdecydowanie największych. Powstający w mieście nowy obiekt będzie pełnił funkcję szkolnej sali sportowej z trybunami, znajdzie się w nim także sala ćwiczeń i siłownia. Budynek będzie miał również szatnie, pomieszczenia dla instruktorów, personelu i obsługi, sanitariaty oraz wydzieloną część magazynową i techniczną.

Prace idą pełną parą

Jak zauważa Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji, stan zaawansowania prac budowlanych jest bardzo duży. Wykonane zostały już wszystkie roboty murowe oraz żelbetowe, a także zewnętrzne instalacje wodne i kanalizacyjne. Kolejnym etapem prac jest montażem konstrukcji dachu, który właśnie się rozpoczął. Głównym elementem zadaszenia są dźwigary z drewna klejonego. Długość każdego z nich wynosi 35 m, a waga - około 13 ton. Do montażu dźwigarów używany jest dźwig kołowy, ustawiony w obrębie przyszłego boiska wewnątrz powstającego budynku. Zamknięcie budynku od góry pozwoli na kontynuację prac. Jak informuje rzecznik w lutym powinno rozpocząć się wykonywanie pokrycia dachu, a także montowanie okien.

Obiekt zostanie dostosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu wejście do budynku będzie umieszczone na poziomie terenu. Przemieszczanie się wewnątrz obiektu znacząco ułatwi winda przystosowana do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich, a także kontrastowe i czytelne wnętrze ułatwiające orientację. Toalety będą dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. Na trybunach znajdą się miejsca z dobrą widocznością.

Instalacja fotowoltaiczna na dachu

Dodatkowo, budynek zostanie wyposażony w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, a w przejściach pojawią się czytniki kart zbliżeniowych. Zainstalowany zostanie także system sygnalizacji włamania i napadu, w którym zastosowano czujki zbicia szyby i czujki ruchu. W obiekcie zostanie zamontowany monitoring. Nowa hala będzie pozyskiwała energię słoneczną na własne potrzeby. Dlatego na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy maksymalnej 36,6 kWp, co pozwoli na wyprodukowanie średnio 32054 kWh energii w skali roku.

Wykonawcą inwestycji jest firma Lepiko Sp. z o.o. Koszt budowy hali to ponad 19,7 mln zł brutto. Nadzór nad inwestycją sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich UM Szczecin. ©℗

(el)

Fot. UM Szczecin

Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE Powstaje potężna hala sportowa przy ZSEE

Komentarze

ale jaja
nowa hala dl krasnoludków. sufit na wysokości 6 metrów , dla siatkówki nisko , koszykówka .....czasami też
2020-01-25 22:12:11
Janek
No i git
2020-01-25 18:05:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie