Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Powstaje hala jak marzenie

Data publikacji: 2020-07-29 06:26
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-30 11:19
Powstaje hala jak marzenie
 

Szczecin wzbogaci się o atrakcyjny obiekt sportowy. Mowa o nowoczesnej hali, która powstaje przy Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych. – Zewnętrzna elewacja budynku jest już gotowa, ale pozostało jeszcze wiele prac wewnątrz obiektu – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

W najbliższych dniach rozpocznie się montaż parkietu głównej sali gimnastycznej. Jednocześnie w budynku prowadzone są prace wykończeniowe.

– Trwa układanie kafli w części pomieszczeń sanitarnych, do ułożenia są tynki na ścianach, wykonawca musi również zamontować podwieszane sufity – wylicza Piotr Zieliński. – Prawie w stu procentach gotowe są wewnętrzne instalacje obiektu m.in. instalacja ogrzewania. Na dachu obiektu trwa montaż papy, widoczne są także zainstalowane panele fotowoltaiczne. Prowadzone są również prace przy zagospodarowaniu terenu.

Budowana hala pomieści kilka dodatkowych funkcji. Będzie szkolną salą gimnastyczną z programem uzupełniającym, czyli salą ćwiczeń i siłownią. Znajdą się w niej również trybuny. Będzie też szatnia, pomieszczenia dla instruktorów oraz personelu i obsługi, sanitariaty, pomieszczenia magazynowe i techniczne.

– Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu wejście do budynku zostanie umieszczone na poziomie terenu. Przemieszczanie się wewnątrz obiektu ułatwi winda przystosowana do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich, a także kontrastowe i czytelne wnętrze ułatwiające orientację. Toalety będą dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. Na trybunach znajdą się miejsca z dobrą widocznością – opisuje ułatwienia rzecznik.

Nie zabraknie nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. W przejściach będą czytniki kart zbliżeniowych. Zainstalowany zostanie także system sygnalizacji włamania i napadu, w którym zastosowano czujki zbicia szyby i czujki ruchu. W obiekcie znajdzie się również monitoring. Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy maksymalnej 36,6 kWp, co pozwoli na wyprodukowanie średnio 32 054 kWh energii w skali roku.

Nadzór nad inwestycją sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin. Wykonawcą inwestycji jest firma Lepiko sp. z o.o. Prace powinny się zakończyć do końca 2020 roku. Koszt budowy to ok. 20 mln zł brutto.

(isz)

Fot. UM Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

xxx
2020-07-30 09:29:34
Wygląd budynku świetny na komis meblowy tylko nie w tym miejscu.
Ed
2020-07-29 17:29:09
Hala jak marzenie? Chyba koszmar. Taki budynek nie musi być piękny, ale miejmy chociaż minimum poczucia estetyki i odpowiedzialności za wygląd tego miasta. Ten kloc będzie stał tam wiele lat, a zostały też wydane nasze pieniądze. Potomni nie będą mieli zbyt dobrego zdania o nas.
Ewka
2020-07-29 13:51:59
Szkoda, ze zasłonili piękny budynek Technikum! Gdyby ktokolwiek myślał przyszłościowo to kilka lat temu remontując boisko szkoły tam zaplanował by hale a boisko od strony E. Plater. A Architekta Miasta nie razi taki krajobraz?
Ewka
2020-07-29 13:49:52
Szkoda, ze zasłonili piękny budynek Technikum! Gdyby ktokolwiek myślał przyszłościowo to kilka lat temu remontując boisko szkoły tam zaplanował by hale a boisko od strony E. Plater. A Architekta Miasta nie razi taki krajobraz?
były trampek
2020-07-29 11:20:37
Wygląda trochę jak jeden z sklepów Netto i nie za bardzo współgra do wyglądu starego, lecz odnowionego budynku szkoły. Ale to i tak nieważne bo ta hala już dawno powinna być tu wybudowana tyle lat elektrycy cisnęli się na lekcjach W-F w czymś co bardziej przypominało aule lub korytarz niż hala sportową. Boli też że po raz kolejny buduje firma z Poznania a nie ze Szczecina i z tego co mi wiadomo spora część materiału do budowy też z poza Szczecina. Poznań już dawno wykupił to biedne miasto.
pejot
2020-07-29 10:52:38
dziesiąty raz Kurier pisze o tym cudzie techniki . Nie ma sie czym zachwycać, ten obiekt to przykład typowej szczecińskiej "inwestycji" Wszystko zbyt drogo,pieniądze wydawane na siłę, np po co w hali system antynapadowy ? Tymczasem już dziesiąty albo dwunasty rok stoi pusta hala na ulicy rugiańskiej. W całym mieście nie ma ani jednej hali do amatorskiego uprawiania sportu. Ta hala przy TME też jak znam życie nie będzie dla nikogo dostępna. Halę z blachy falistej można mieć za 500 tys pln, do tego dobra nawierzchnia za 200 tys i wyposażenie szatni i toalet. Także za 2 mln pln można postawić obiekt o takiej samej funkcjonalności.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA