piątek, 18 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Powstaje 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej

Powstaje 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej

Powstaje 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej
Data publikacji: 2019-10-10 14:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-13 10:55
Wywietleń: 1569 420401

Na Pomorzu Zachodnim powstaje 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej - poinformował na czwartkowej konferencji wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. Spotkanie z mediami było również okazją do podsumowania działań administracji rządowej w województwie w czasie kończącej się kadencji parlamentarnej.

- Przystępujemy do realizacji czwartego etapu tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej czyli formowania jednostek na ścianie zachodniej - mówi Artur Dębczak, zastępca dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej. - Jednym pierwszych działań będzie formowanie dowództwa 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej na czele z pułkownikiem Grzegorzem Kaliciakiem.

Dowództwo zachodniopomorskiej brygady zostanie rozmieszczone na terenie koszar wojskowych przy ul. Metalowej 59 w Szczecinie. Pierwszy z trzech planowanych batalionów lekkiej piechoty o numerze 141 rozmieszczony zostanie w Choszcznie. Chętni do służby w WOT z województwa zachodniopomorskiego mogą już wstępować w szeregi Terytorialsów.

- Z informacji jakie uzyskałem od szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Szczecinie wynika, że już teraz w regionie są chętni do służby w brygadzie - mówi płk Grzegorz Kaliciak, dowódca brygady. - Wszyscy powinni się zgłosić do odpowiednich dla miejsca zamieszkania Wojskowych Komend Uzupełnień. Do czego bardzo zachęcam. Myślę, że szybko zbudujemy brygadę i obiecuję, że będziemy wspierać lokalne społeczności w różnych sytuacjach kryzysowych.

(KK)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Pasionat
UWAGA...TROLL WRÓG U BRAM.OJCZYZNY TRZEBA BYĆ ŚLEPY I GŁUCHY KAŻDA INICJATYWA JEST DOBRA....SĄ KRAJE ZE LUDNO ŚCIĄ OBRONIŁY OJCZYZNE...
2019-10-13 10:50:04
...
Ludzie w komentarzach...Wy jesteście naprawdę cofnięci w rozwoju...
2019-10-12 12:58:56
Pobór
A skąd oni wezmą mundury rurki z cekinami,cysterne żelu do włosów i torebki na ramię zamiast plecaków.Już widzę wojnę w męskiej łazience o dostęp do lustra
2019-10-11 08:17:27
Komentarze godne Nobla z literatury.
Lepsze bywały wydrapane w kiblu na dworcu w Trzebieży.
2019-10-10 21:32:48
@@antypisioriantyklecha
Nie życzę sobie zapachu naftaliny, brudu za paznokciami i dewoctwa w moim otoczeniu, tylko szkoda tych 16 osób , które zatrudniałem, ale pójdą do klechy to ich wesprze z waszej tacy i konkordatu 2,1 mld. zł., mam nadzieję , a wam wyznawcy PIS sekty oświecenia życzę:))
2019-10-10 19:36:39
@ dante
Nie nachlana małpkami pisia biedo, z dalekiej zagranicy i w ojczyźnie zainwestowałem kupując , a ty co zrobiłeś oprócz tego ,że po komentarzu widać ,żeś najętym PISIM TROLLEM!!!
2019-10-10 19:26:22
@antypisioriantyklecha
Powiedz tylko kiedy, przyjadę i pożegnam - a potem mimo że niewierzący to pójdę i opłacę mszę dziękczynną - obiecaj że nie wrócisz i że od razu zrezygnujesz z polskiego obywatelstwa...
2019-10-10 19:15:00
dante
Antyeposie i antyk echu jeszcze nie wyjechałeś . A skoda ty przyjechałeś z jakiej pipidowki??
2019-10-10 19:01:49
CDN
dOBRA DECYZJA.POLSKA MUSI LICZYC NA SIEBIE.DZIADEK OPOWIADAL MNIE JAK UKRAINCY ROBILI POGRZEB POLLSKI W 1939.wRZUCALI DO DOLU POLSKI HERB I FLAGE.POLSKA TARGOWICA ZROBI TO SAMO CO MNIEJSZOSCI NARODOWE.
2019-10-10 18:10:45
Szczecinianin
Nie chcemy tu podejrzanych pisowskich najemników.
2019-10-10 17:22:51
Antypisior i antyklecha
Ci zrobią wszystko udając "oblężoną twierdzę" , aby przypodobać się ociężałym umysłowo wyborcom PIS , którzy wolą , aby to "państwo" wykonywało za nich , nie korzystając z demokracji !! Szkoda życia w tym "gęstym katozaduchu", wróciłem tu po 7 latach , ale jak wygra PIS to mając 48 lat sprzedaję dom i mieszkanie i wyjazd na zawsze , szkoda czasu na patoli. Czekam na wasze rzygowiny PISi sprzedawcy...
2019-10-10 16:54:46
Pan Witek
Byli też bibole, czarne wojsko na Narutowicza. Będą mieli spadkobierców.
2019-10-10 16:42:30
kot
Kiedyś to się nazywało OTK i stacjonowało w Szczecinie przy ul. Kopernika. OTK - czyli łopata, miotła, taczka. A mówili, że to se ne wratii...