Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Powitali prezydenta chlebem i solą

Data publikacji: 2016-10-04 20:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:16
Powitali prezydenta chlebem i solą
 

Po staropolsku powitano w Łobzie prezydenta Andrzeja Dudę. We wtorek (4 października) późnym popołudniem prezydent spotkał się z mieszkańcami miasteczka nad Regą. – Obiecywałem, że odwiedzę wszystkie powiaty i realizuję to konsekwentnie – powiedział.

Wizyta prezydenta to historyczne wydarzenie w życiu mieszkańców Łobza, które przez wiele lat było kojarzone z rekordowym bezrobociem, a także z walką o powiat. Na spotkanie z głową państwa licznie przybyli także mieszkańcy Kołobrzegu, Świdwina, Gryfic, Drawska Pomorskiego. Ze specjalnym programem artystycznym wystąpiły dzieci z przedszkola, uczniowie, kapela ludowa, orkiestra dęta.

Andrzej Duda na wstępie wyznał, że na ziemi łobeskiej i Pojezierzu Drawskim bywał wcześniej, ale tym razem przybył już jako Prezydent Rzeczypospolitej.

– Obiecywałem, że odwiedzę wszystkie powiaty i realizuję to konsekwentnie – powiedział prezydent. – W Łobzie sytuacja była bardzo trudna i nie jest jeszcze łatwa, ale wiele w ciągu ostatnich lat się dobrego zdarzyło dzięki staraniom burmistrza i jego współpracowników. Działa podstrefa ekonomiczna, a ja będę się starał pomóc, na ile to będzie możliwe. Chciałbym, żeby te tereny się rozwijały, żeby rozwijało się Pomorze Zachodnie.

Od kilku tygodni na terenie Podstrefy Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rośnie pierwszy zakład i nadzieja na pracę dla kilkuset osób.
Piotr Ćwikła, burmistrz Łobza zaprosił prezydenta na otwarcie w przyszłym roku zakładu w KSSSE, który wznosi inwestor z Łotwy. ©℗

Tekst i fot. (cz.b.)

Prezydent Andrzej Duda na zdjęciu z łobeskimi harcerzami.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Marian
2016-10-05 23:35:10
A prezes wyrazil zgode na ta podroz? Prezio lata a prezydent jezdzi :)
odó
2016-10-05 07:40:00
W Łobzie jest taki smród, że nie można wytrzymać - podobno od jakiegoś przetwórstwa ziemniaków, czy tam skrobi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA