środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Potrzebne jest kolejne przejście graniczne?

Potrzebne jest kolejne przejście graniczne?

Potrzebne jest kolejne przejście graniczne?
Data publikacji: 2020-03-22 14:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-24 11:54
Wywietleń: 1567 448472

Należy otworzyć dodatkowe przejście graniczne z Niemcami dla tych osób, którzy codziennie przekraczają granice w drodze do pracy - uważają opozycyjni posłowie z Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego, na którego czele stoi poseł Arkadiusz Marchewka z Platformy Obywatelskiej. W czwartek wysłali w tej sprawie pismo do wojewody zachodniopomorskiego i ministra spraw wewnętrznych. W weekend sytuacja na granicy poprawiła się.

- O g. 7.30 robi się kolejka na 37 kilometrów, głównie z powodu ciężarówek - mówił w czwartek Marchewka. -  Problem mają mieszkańcy naszego miasta i regionu, którzy dojeżdżają do pracy w Niemczech, ale i Polacy mieszkający po niemieckiej stronie i pracujący w Polsce. Teraz funkcjonują przejścia w Kołbaskowie, Krajniku i Świnoujściu. Dlatego powinno być jeszcze jedno przejście dla osób, które codziennie przekraczają granicę ze względu na pracę, z wyłączeniem pojazdów ciężarowych.

W piśmie przeczytamy m.in. "Zważyć przy tym należy, że Polacy przekraczający granicę codziennie, w związku z zatrudnieniem na terenach przygranicznych, stanowią w realiach województwa zachodniopomorskiego i aglomeracji szczecińskiej znaczącą część osób aktywnych zawodowo w lokalnej gospodarce".

Jednak w weekend ruch na granicy stał się o wiele bardziej płynny.

- Po zwolnieniu kierowców z obowiązku mierzenia temperatury jest lepiej - przyznał poseł PO w niedzielę. - Musimy być jednak gotowi na różne scenariusze. Jeśli korki znowu się pojawią, potrzebna będzie nowe przejście. ©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

były wyborca PO
Wyobrażacie sobie że w czasie obecnego kryzysu ministrem zdrowia mógłby być ktoś z palety tuzów managamentu jak Kopacz,Arłukowicz,Grodzki?Bylibyśmy w takiej dziurze że Włosi spoglądaliby na nas z Everestu.Do tego ministrem spraw wewnętrznych Terenia koleżanusia a prezydentem wnuczka Wojciechowskiego i kogo tam jeszcze znajdą w drzewie genealogicznym z lipy. Oczywiście premierem byłby król ojropy który by potraktował społeczeństwo tłittem :Przykra sprawa.Nie lekceważę jej.Odezwę się przez skajpa jak wrócę z dolomitów. Mielibyśmy kupione inspiratory do oddychania przywiezione samolotami bez głowy.A LOT nazywałby się po niemiecku asflug i jako linia lotnicza dla gastarbajterów woziłaby polaczków na szparagi.Ale tylko tych co umiom liczyć do 500 bo tyle trzeba zabrać w ciągu kwadransa.
2020-03-24 11:51:41
tyle
Pisiorstwo mordy w kubeł, bo zaraza dotarła do Polski z winy waszego rządu.
2020-03-24 10:08:47
chester
Poseł Marchewka wykazał się właściwą sobie czujnością i troską o wygodę życia swoich wyborców. Na pewno znów go lemingi wybiorą.
2020-03-23 16:42:59
Polacy i polskojęzyczni obywatele RP.
Nie ma tak zwanych "prawdziwych Polaków". Są Polacy , którzy kochają swój kraj i biało - czerwoną oraz są polskojęzyczni obywatele RP , dla których dyrektywy z Berlina i Brukseli są ważniejsze. Mówią już o tym otwartym tekstem ludzie z PO , SLD i sędziowie z Sądu Najwyższego. Dlatego nie dziwcie się , że pan Marchewka z PO chce otwarcia przejścia. To powtórzenie żądań Niemiec. Marchewka sam by tego nie wymyślił. Nie ten intelekt.
2020-03-23 14:33:00
Ciekawe kiedy
Nie warto komentować komentarzy 'prawdziwych Polaków' jednak zastanawiam się jaki lament zostanie podniesiony, gdy się okaże, że ani modły, ani skandaliczne bez przygotowania logistycznego (i politycznego) zamknięcie granic nie były w stanie wyizolować kraju w związku z czym pandemia, na wzór innych krajów, rozwinie się do poziomu przerastającego możliwości istniejących tylko na szklanym propagandowym ekranie, a pomocy z zewnątrz temu tak dziarsko odcinającemu się od reszty społeczeństw kraju jak na przysłowiowe lekarstwo. Wyciągać ręce po pomoc to pierwsi, ale pomoc zaoferować, to łapy w kieszeń i warczeć jak w większości widniejących tutaj wpisów. Żałosne popisy 'prawdziwych POLAKÓW'
2020-03-23 12:58:03
mati
Pisuarów trzeba izolować wszędzie
2020-03-23 12:52:50
Mariusz
czy PO to juz naprawde bezmozgowie totalne? panie marchewka, moze jakies inne jeszcze idiotyczne pomysly? szczyt glupoty wiekszy niz Mont Everest a ze swojego nzawiska robisz pan posmiewisko chroniac swoich. jak marchewka chce wyjechac z Polski niech zabiera swoje menele i won. najlepiej do wloch czy UK, tam ma granice otwarte , jest demokracja niech z niej korzyta w pelni . Nas prawdziwych POLAKOW niech zostawi w spokoju. mamy trudny czas i laczymy sie z osobami zarazonymi pozostajac w kwarantannie. kto chce umrzec bogaty niech jedzie dalko od POLSKI i niech nie wraca.
2020-03-23 02:48:40
Ryś
W pierwszej kolejności powinno izolować się PO.
2020-03-22 23:44:04
stop wirusom
Pilnować granicy,kontrolować,badać i do kwarantanny.Nie otwierać dodatkowych kanałów wjazdu.Bezpieczeństwo Polski na pierwszym miejscu
2020-03-22 21:59:18
do wiadomości
p.Marchewko nie baw się tą poważną sytuacją która teraz jest.
2020-03-22 20:31:28
roger
burak nie marchewka...
2020-03-22 20:15:18
@ ljpp
A takich , jak ty izolować PISowska tuzo intelektu :))
2020-03-22 18:19:13
ljpp
Nie chcemy tu niemieckiej zarazy. Uszczelnic granice jeszcze bardziej
2020-03-22 17:56:22
Łowca intelektualnych impotentów
Skoro wszyscy stojący w korkach i tak wjadą do kraju- z wirusem czy bez- to jaki jest sens trzymac ich tam godzinami? Taki potężny kraj który wstał z kolan nie ma kilku pojazdów i kilkunastu ludzi aby w oparciu o istniejącą infrastrukturę kontrolować przepływ ludzi i towarów na Lubieszynie? Kaczyści to inny odmienny stan umysłowy.
2020-03-22 17:39:30
Ilu z Nas umrze ?
Niestety , liczba zakażonych w Polsce rośnie coraz szybciej. Niedługo będzie kilka tysięcy chorych Polaków. Póżniej , może być nawet kilkaset tysięcy i zacznie się dramat jak we Włoszech - 800 osób umiera na dobę. I w tej dramatycznej sytuacji władze niemieckie i ich ludzie z Platformy chcą otworzyć kolejne przejście graniczne. A w Niemczech jest zakażonych ponad 30 tysięcy ludzi. To brak wyobrażni i skrajna głupota. Polacy pracujący w dużych zbiorowiskach niemieckich to wielkie zagrożenie , że przeniosą koronowirusa do Polski.
2020-03-22 17:21:25
@ Przejście niepotrzebne
Jak coś jest niepotrzebne to TY!!. Skoro jest przejście to odpowiednio zabezpieczone powinno być drożne..., a nie siedzą w radiowozach czytają gazety, piją kawkę, a na Kołbaskowie ludzie ( ja także) po kilka godzin NIEPOTRZEBNIE ODSTALI cały ubiegły tydzień oprócz piątku. TO TRZEBA BYĆ WYZNAWCĄ PIS,żeby takie brednie wypisywać!!
2020-03-22 16:39:34
Przejście niepotrzebne
Ten znowu swoje. Pan Marchewka nie czyta postów w Kurierze?Już tu społeczność lokalna mu wytłumaczyła że to tylko dodatkowe zagrożenie dla Polski.Chyba tam mieszkają kolesie co otworzyli kiedyś Ambasadę III RP i zapomnieli ją zamknąć i do dziś tam siedzi Frasyniuk.To zaplecze koalicji SPOKO czy co że mają mieć szczególne traktowanie?Im mniej przejść z zarażonymi Niemcami tym bezpieczniej.Czy mamy tyle dodatkowych ludzi,sprzętu i poczucia bezpieczeństwa by rozdrabniać środki bo pan Marchewka i jego koledzy tego sobie życzą?Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!
2020-03-22 15:05:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie