Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Potrzebne jest kolejne przejście graniczne?

Data publikacji: 2020-03-22 14:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-24 11:54
Potrzebne jest kolejne przejście graniczne?
Granice są zamknięte, co rodzi określone konsekwencje.  Fot. Dariusz Gorajski  

Należy otworzyć dodatkowe przejście graniczne z Niemcami dla tych osób, którzy codziennie przekraczają granice w drodze do pracy - uważają opozycyjni posłowie z Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego, na którego czele stoi poseł Arkadiusz Marchewka z Platformy Obywatelskiej. W czwartek wysłali w tej sprawie pismo do wojewody zachodniopomorskiego i ministra spraw wewnętrznych. W weekend sytuacja na granicy poprawiła się.

- O g. 7.30 robi się kolejka na 37 kilometrów, głównie z powodu ciężarówek - mówił w czwartek Marchewka. -  Problem mają mieszkańcy naszego miasta i regionu, którzy dojeżdżają do pracy w Niemczech, ale i Polacy mieszkający po niemieckiej stronie i pracujący w Polsce. Teraz funkcjonują przejścia w Kołbaskowie, Krajniku i Świnoujściu. Dlatego powinno być jeszcze jedno przejście dla osób, które codziennie przekraczają granicę ze względu na pracę, z wyłączeniem pojazdów ciężarowych.

W piśmie przeczytamy m.in. "Zważyć przy tym należy, że Polacy przekraczający granicę codziennie, w związku z zatrudnieniem na terenach przygranicznych, stanowią w realiach województwa zachodniopomorskiego i aglomeracji szczecińskiej znaczącą część osób aktywnych zawodowo w lokalnej gospodarce".

Jednak w weekend ruch na granicy stał się o wiele bardziej płynny.

- Po zwolnieniu kierowców z obowiązku mierzenia temperatury jest lepiej - przyznał poseł PO w niedzielę. - Musimy być jednak gotowi na różne scenariusze. Jeśli korki znowu się pojawią, potrzebna będzie nowe przejście. ©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

były wyborca PO
2020-03-24 11:51:41
Wyobrażacie sobie że w czasie obecnego kryzysu ministrem zdrowia mógłby być ktoś z palety tuzów managamentu jak Kopacz,Arłukowicz,Grodzki?Bylibyśmy w takiej dziurze że Włosi spoglądaliby na nas z Everestu.Do tego ministrem spraw wewnętrznych Terenia koleżanusia a prezydentem wnuczka Wojciechowskiego i kogo tam jeszcze znajdą w drzewie genealogicznym z lipy. Oczywiście premierem byłby król ojropy który by potraktował społeczeństwo tłittem :Przykra sprawa.Nie lekceważę jej.Odezwę się przez skajpa jak wrócę z dolomitów. Mielibyśmy kupione inspiratory do oddychania przywiezione samolotami bez głowy.A LOT nazywałby się po niemiecku asflug i jako linia lotnicza dla gastarbajterów woziłaby polaczków na szparagi.Ale tylko tych co umiom liczyć do 500 bo tyle trzeba zabrać w ciągu kwadransa.
tyle
2020-03-24 10:08:47
Pisiorstwo mordy w kubeł, bo zaraza dotarła do Polski z winy waszego rządu.
chester
2020-03-23 16:42:59
Poseł Marchewka wykazał się właściwą sobie czujnością i troską o wygodę życia swoich wyborców. Na pewno znów go lemingi wybiorą.
Polacy i polskojęzyczni obywatele RP.
2020-03-23 14:33:00
Nie ma tak zwanych "prawdziwych Polaków". Są Polacy , którzy kochają swój kraj i biało - czerwoną oraz są polskojęzyczni obywatele RP , dla których dyrektywy z Berlina i Brukseli są ważniejsze. Mówią już o tym otwartym tekstem ludzie z PO , SLD i sędziowie z Sądu Najwyższego. Dlatego nie dziwcie się , że pan Marchewka z PO chce otwarcia przejścia. To powtórzenie żądań Niemiec. Marchewka sam by tego nie wymyślił. Nie ten intelekt.
Ciekawe kiedy
2020-03-23 12:58:03
Nie warto komentować komentarzy 'prawdziwych Polaków' jednak zastanawiam się jaki lament zostanie podniesiony, gdy się okaże, że ani modły, ani skandaliczne bez przygotowania logistycznego (i politycznego) zamknięcie granic nie były w stanie wyizolować kraju w związku z czym pandemia, na wzór innych krajów, rozwinie się do poziomu przerastającego możliwości istniejących tylko na szklanym propagandowym ekranie, a pomocy z zewnątrz temu tak dziarsko odcinającemu się od reszty społeczeństw kraju jak na przysłowiowe lekarstwo. Wyciągać ręce po pomoc to pierwsi, ale pomoc zaoferować, to łapy w kieszeń i warczeć jak w większości widniejących tutaj wpisów. Żałosne popisy 'prawdziwych POLAKÓW'
mati
2020-03-23 12:52:50
Pisuarów trzeba izolować wszędzie
Mariusz
2020-03-23 02:48:40
czy PO to juz naprawde bezmozgowie totalne? panie marchewka, moze jakies inne jeszcze idiotyczne pomysly? szczyt glupoty wiekszy niz Mont Everest a ze swojego nzawiska robisz pan posmiewisko chroniac swoich. jak marchewka chce wyjechac z Polski niech zabiera swoje menele i won. najlepiej do wloch czy UK, tam ma granice otwarte , jest demokracja niech z niej korzyta w pelni . Nas prawdziwych POLAKOW niech zostawi w spokoju. mamy trudny czas i laczymy sie z osobami zarazonymi pozostajac w kwarantannie. kto chce umrzec bogaty niech jedzie dalko od POLSKI i niech nie wraca.
Ryś
2020-03-22 23:44:04
W pierwszej kolejności powinno izolować się PO.
stop wirusom
2020-03-22 21:59:18
Pilnować granicy,kontrolować,badać i do kwarantanny.Nie otwierać dodatkowych kanałów wjazdu.Bezpieczeństwo Polski na pierwszym miejscu
do wiadomości
2020-03-22 20:31:28
p.Marchewko nie baw się tą poważną sytuacją która teraz jest.
roger
2020-03-22 20:15:18
burak nie marchewka...
@ ljpp
2020-03-22 18:19:13
A takich , jak ty izolować PISowska tuzo intelektu :))
ljpp
2020-03-22 17:56:22
Nie chcemy tu niemieckiej zarazy. Uszczelnic granice jeszcze bardziej
Łowca intelektualnych impotentów
2020-03-22 17:39:30
Skoro wszyscy stojący w korkach i tak wjadą do kraju- z wirusem czy bez- to jaki jest sens trzymac ich tam godzinami? Taki potężny kraj który wstał z kolan nie ma kilku pojazdów i kilkunastu ludzi aby w oparciu o istniejącą infrastrukturę kontrolować przepływ ludzi i towarów na Lubieszynie? Kaczyści to inny odmienny stan umysłowy.
Ilu z Nas umrze ?
2020-03-22 17:21:25
Niestety , liczba zakażonych w Polsce rośnie coraz szybciej. Niedługo będzie kilka tysięcy chorych Polaków. Póżniej , może być nawet kilkaset tysięcy i zacznie się dramat jak we Włoszech - 800 osób umiera na dobę. I w tej dramatycznej sytuacji władze niemieckie i ich ludzie z Platformy chcą otworzyć kolejne przejście graniczne. A w Niemczech jest zakażonych ponad 30 tysięcy ludzi. To brak wyobrażni i skrajna głupota. Polacy pracujący w dużych zbiorowiskach niemieckich to wielkie zagrożenie , że przeniosą koronowirusa do Polski.
@ Przejście niepotrzebne
2020-03-22 16:39:34
Jak coś jest niepotrzebne to TY!!. Skoro jest przejście to odpowiednio zabezpieczone powinno być drożne..., a nie siedzą w radiowozach czytają gazety, piją kawkę, a na Kołbaskowie ludzie ( ja także) po kilka godzin NIEPOTRZEBNIE ODSTALI cały ubiegły tydzień oprócz piątku. TO TRZEBA BYĆ WYZNAWCĄ PIS,żeby takie brednie wypisywać!!
Przejście niepotrzebne
2020-03-22 15:05:46
Ten znowu swoje. Pan Marchewka nie czyta postów w Kurierze?Już tu społeczność lokalna mu wytłumaczyła że to tylko dodatkowe zagrożenie dla Polski.Chyba tam mieszkają kolesie co otworzyli kiedyś Ambasadę III RP i zapomnieli ją zamknąć i do dziś tam siedzi Frasyniuk.To zaplecze koalicji SPOKO czy co że mają mieć szczególne traktowanie?Im mniej przejść z zarażonymi Niemcami tym bezpieczniej.Czy mamy tyle dodatkowych ludzi,sprzętu i poczucia bezpieczeństwa by rozdrabniać środki bo pan Marchewka i jego koledzy tego sobie życzą?Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ