czwartek, 09 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Potrącenie pieszego w Nowogardzie. Wystarczyła chwila nieuwagi

Potrącenie pieszego w Nowogardzie. Wystarczyła chwila nieuwagi (akt. 1)

Potrącenie pieszego w Nowogardzie. Wystarczyła chwila nieuwagi
Data publikacji: 2020-02-27 11:06
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-29 13:37
Wywietleń: 1420 444881

W czwartek (27 bm.), kilka minut przed godz. 9, w Nowogardzie na przejściu dla pieszych został potrącony starszy mężczyzna.

- Potwierdzam, że zdarzenie drogowe miało miejsce o godz. 8.56 na przejściu dla pieszych w Nowogardzie, gdzie ucierpiał 88-letni mężczyzna. Przechodził przez przejście dla pieszych, został potrącony przez samochód marki KIA. Prowadząca go kobieta nie ustąpiła mu pierwszeństwa. Poszkodowany został zabrany do szpitala. Ruch jest kierowany w dalszym ciągu przez policjantów – informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Goleniowie mł. asp. Anna Dygas.

Przejście dla pieszych na ul. 700-lecia jest bardzo dobrze oświetlone i oznakowane.

Tekst i fot. (jb)

Na zdjęciu: do potrącenia pieszego doszło na ul. 700-lecia w Nowogardzie. W ciągu paru minut na miejscu było pogotowie i policja.

Komentarze

Swiatla
Kiedyś w rym miejscu były światła starsi ludzie mogli w spokoju przejść przez pasy ,Panie Burmistrzu ile jeszcze ludzi musi zapłacić zdrowiem albo i życiem żeby znów było bezpiecznie ?
2020-02-29 13:34:10
Z Nowogardu
Piszecie głupoty o widoczności coś zasłania, tir zasłania. Jak się nie patrzy i nie uważa to rozjeżdża się pieszych. zapominacie że auto nie zatrzyma się w sekundę. Trzeba patrzeć co się dzieje na jezdni i wokół.
2020-02-28 22:05:31
zNowogardu
Nie bronię tej Pani, bo może jechała za szybko-nie wiem- ale tam wcale nie jest dobra widoczność, może drzewa nic nie zasłaniają, ale samochody które oczekują na jazdę na wprost bardzo ograniczają pole widzenia!! Ja w tym miejscu zawsze uważam, ale i tak nie raz trzeba było gwałtownie hamować bo pieszy wyszedł na pasy właśnie zza stojącego na jezdni auta! Jadąc w tym miejscu wyjeżdża się zza zakrętu i samochodów wprost na pasy. I co z tego że jest świetna widoczność w momencie jak innych aut nie ma akurat, ale jak stanie ciężarówka to nie widać NIC! Więc wystarczyła chwila nieuwagi, może ta Pani nie znała drogi i nie wiedziała jak tam faktycznie jest. Nie oceniajcie więc jak Was tam nie było.
2020-02-28 12:35:00
dexter
NIE USTĄPIŁA MU PIERWSZEŃSTWA !! słowo klucz - USTĄPIŁA. czyli miała pierwszeństwo
2020-02-27 17:38:13
drzewa
nic nie ogranicza widoczności, to małe mózgi ograniczają myślenie... tępa baba po prostu miała pierwszeństwo bo jedzie autem królowa nowogardu, standard
2020-02-27 16:56:29
Ja
Co za bzdury, zadne drzewa tam nie zaslaniaja przejscia, zreszta z miejsca w ktorym lezal ten mezczyzna mozna wywnioskowac ze samochod kierowany przez sprawczynie jechal z nadmierna predkoscia do tego slonce oslepialo. Kierujaca nie zachowala szczegolnej ostroznosci i to byl powod wypadku. Biedny starszy czlowiek zaplacil za blad tej Pani. Oby wyszedl z tego calo.
2020-02-27 15:40:17
uhm
To bardzo istotna wiadomość dla czytelników Kuriera SZCZECINskiego.
2020-02-27 11:49:47
ja
Drzewa przy przejściu ograniczają widoczność. Pieszy który stoi za drzewem jest niewidoczny dla osób jadących od strony torów kolejowych.
2020-02-27 11:27:27