Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Potężny pożar zakładów rybnych w Złocieńcu (akt. 1)

Data publikacji: 2019-09-18 14:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-18 17:50
Potężny pożar zakładów rybnych w Złocieńcu
 

Olbrzymi pożar wybuchł w środę po południu na terenie zakładów przetwórstwa rybnego w Złocieńcu. W jego gaszeniu udział bierze przeszło 20 zastępów straży pożarnej.  

W ogniu stanęły hale, w których nie prowadzono działalności gospodarczej, gdyż zakład od kilku lat znajduje się w fazie rozruchu.  Strażacy wciąż starają się opanować pożar, który przybrał bardzo duże rozmiary. Nie ma informacji o poszkodowanych.

W okolicy panuje spore zadymienie. Są utrudnienia w przejeździe drogą krajową nr 20.

(k)

***

AKTUALIZACJA: Strażacy opanowali pożar, który wybuchł w środę w nieużytkowanym zakładzie przetwórstwa rybnego w Złocieńcu. Udało się uratować jedną trzecią powierzchni obiektu, który w wyniku pożaru częściowo uległ zawaleniu – poinformował PAP oficer prasowy KW PSP w Szczecinie mł. kpt. Tomasz Kubiak.

Po ponad czterech godzinach strażakom udało się opanować pożar zakładu przetwórstwa rybnego w Złocieńcu, który formalnie nigdy nie został otwarty. - Część hali uległa zawaleniu. Uratowano jedną trzecią powierzchni obiektu – powiedział Kubiak.

Kubiak poinformował, że w akcji gaśniczej brały udział 32 zastępy straży pożarnej. Pożar gasili strażacy z jednostek z powiatów: drawskiego, łobeskiego i wałeckiego.

W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Ze względu na duże zadymienie na drodze krajowej nr 20, przy której położony jest zakład, obowiązuje ruch wahadłowy.

(PAP)

Fot. Facebook/ Straż Pożarna- MDP OSP Złocieniec

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ