piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Poszukiwani w rękach policji

Poszukiwani w rękach policji

Poszukiwani w rękach policji
Data publikacji: 2020-06-02 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-03 10:47
Wywietleń: 2787 457616

W ostatnich dniach kryminalni ze Szczecina zatrzymali w okolicach Warszawy 47-letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie listu gończego. Wytropili również 31-letniego obywatela Polski ściganego przez niemieckie organy ścigania na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. 

– Zespół Poszukiwań Celowych w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie to komórka zajmująca się zatrzymywaniem osób ukrywających się przed organami ścigania. Tropią tych najbardziej niebezpiecznych przestępców – mówi podkom. Anna Gembala z KWP w Szczecinie.

Pierwszy z mężczyzn poszukiwany był od 2015 roku. Ma on do odbycia karę więzienia za liczne przestępstwa przeciwko mieniu, które popełnił w różnych częściach kraju. Jak ustalili kryminalni, 47-latek często zmieniał miejsce zamieszkania, a ostatnio pracował jako budowlaniec w podwarszawskiej miejscowości. Tam też został zatrzymany.

Zachodniopomorscy policjanci, prowadzą działania poszukiwawcze nie tylko na terenie Polski, ale – gdy wymaga tego sytuacja – również poza granicami kraju. Są więc w stałym kontakcie z funkcjonariuszami z innych krajów.

W ostatnim czasie udało im się wytropić poszukiwanego przez niemieckie organy ścigania 31-letniego obywatela Polski, za którym wydano ENA. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież samochodów na terenie Niemiec i działalność w zorganizowanej grupie przestępczej. Szeroko zakrojone działania operacyjne doprowadziły do ustalenia miejsca jego pobytu, a następnie zatrzymania poszukiwanego nad Zalewem Zegrzyńskim.

– W chwili zatrzymania poszukiwany 31-latek był całkowicie zaskoczony obecnością policjantów. Wychodził akurat ze sklepu z zakupionym piwem – relacjonuje podkom. Anna Gembala.

Mężczyzna został osadzony w Areszcie Śledczym, gdzie oczekuje na decyzję o ekstradycji do Niemiec.

(ip)

Fot. policja

Komentarze

rot
Szacun, że ich rozpoznali mimo takiej pikselozy.
2020-06-03 10:33:35
czyste rączki marszałka
- jeśli istnieje "brudna robota" to w demokracji liberalnej, dawniej zwanej kapitalizmem ktoś musi zap..ać. Za komuny to powiedzieli by "mamy jednakowe żołądki" i założyli by "Solidarność brudnej roboty".
2020-06-02 23:00:12
]
Wyglądają na takich od brudnej roboty...dosłownie.
2020-06-02 12:07:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie