Piątek 03 lutego 2023r. 
REKLAMA

Poszukają dobrych praktyk. Jak organizować wydarzenia dostępne dla wszystkich?

Data publikacji: 2021-12-21 06:51
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-21 09:35
Poszukają dobrych praktyk. Jak organizować wydarzenia dostępne dla wszystkich?
 

Środek Śródmiejski Punkt Sąsiedzki w Szczecinie zaprasza na spotkanie online z cyklu Mała akademia liderów społecznych. Tym razem będzie mowa o dostępności.

- Coraz więcej instytucji i organizacji obejmuje ustawa o zapewnieniu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami - przypominają organizatorzy wydarzenia. - Planując działania, również te lokalne w najbliższym sąsiedztwie, powinniśmy zastanawiać się, jak umożliwić w nich udział różnym grupom społecznym. No właśnie – jak?

Podczas spotkania będzie mowa o tym, czym jest dostępność i kim są osoby ze szczególnymi potrzebami. Uczestnicy poszukają dobrych praktyk w zakresie zapewniania dostępności i wspólnie zastanowią się nad tym, jak sprawiać, by w wydarzeniach mogli brać udział wszyscy mieszkańcy.

Do dyskusji zaproszono Annę Rutkowską i Katarzynę Wronowską -Białecką . A. Rutkowska od lat jest związana z Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie. Koordynowała projekty realizowane w bibliotece, również takie, które włączały osoby z dysfunkcją wzroku i słuchu w działania kulturalne. Od trzech lat zajmuje się także koordynacją wolontariatu seniorów w MBP. Prowadzi warsztaty i szkolenia, również online, przygotowujące bibliotekarzy do obsługi czytelników niedowidzących, i do włączania i aktywizacji osób z dysfunkcją wzroku w życie kulturalne oraz warsztaty z dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-kulturalnej bibliotek. Ukończyła cykl szkoleń i otrzymała certyfikat „Rzecznika dostępności w bibliotece”. Jest koordynatorką dostępności w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie. Katarzyna Wronowska -Białecka to wieloletnia praktyczka w obszarze reintegracji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością, zajmująca się szeroko rozumianą dostępnością, zarówno w obszarze architektonicznym jak również dostępnością w edukacji czy pracy. Ma duże doświadczenie zawodowe w pracy z osobami z niepełnosprawnością psychiczną, niepełnosprawnością intelektualna oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi. Absolwentka studiów podyplomowych z zarządzania dostępnością.

Spotkanie odbędzie się w formie online 21 grudnia (wtorek) o godz. 18 na profilu Środka Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. Rozmowę poprowadzi Paulina Stok-Stocka, wiceprezeska Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki.

(Ksz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Misio bez helikopte.
2021-12-21 19:27:18
- to stowarzyszenie w okresie Bożego Narodzeinia zrobi "dokształt" w temacie; jak integrować Ibrahimów w okresie owych świąt nie narażając się na islamafobię. Soros i "Czaskoski" się kłaniają.
Helikopter z Misia
2021-12-21 09:04:09
Środek Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego, Stowarzyszenie Oswajania Sztuki, Fabryka Wody, Metropolia o diagonalnym układzie wód. Pomnik Krzysztofa Jarzyny, Pomnik Paprykarza Szczecińskiego, Dźwigozaury, Podświetlone Dźwigozaury, Huśtawka z Dźwigozaurów. Tylko korki i rozkopane ulice dalej są korkami i rozkopanymi ulicami.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA