Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Postaw na Jockera i weź go „Kurierem” do domu

Data publikacji: 2019-12-17 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-17 11:51
Postaw na Jockera i weź go „Kurierem” do domu
Jocker w szczecińskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt czeka na nową szansę od losu, na prawdziwy dom i rodzinę.  

Pogodny z natury, nie odpuszcza żadnej okazji do zabawy. Poza tym uśmiech nie schodzi mu z pyska. I choć w schronisku jest już od wakacji, to wciąż na świat zdaje się spoglądać przez różowe okulary. Taki jest Jocker - wspaniały kompan na długie spacery.

Został znaleziony przy ul. Bałtyckiej. Zdawał się zagubiony. Tym bardziej, że po przywiezieniu do schroniska się okazało, że ma pod skórą mikroczip z danymi opiekuna. Ten jednak po Jockera się nie zgłosił. Po siedmiu latach... już go nie chciał.

Od lipca domem Jockera jest szczecińskie przytulisko, boks nr 32. I choć teraz głównie zza krat ogląda świat, to...

- Na przekór wszystkiemu wierzy, że jest tu tylko na chwilę i zaraz stąd wyjdzie. I choć miesiące odsiadki coraz dłuższe, to on różowym okularom nie odpuszcza. Za kratami - uśmiech. Na spacerze - uśmiech. W gabinecie wet. - uśmiech. Jest wiecznym optymistą - opowiadają Jockera schroniskowi opiekunowie. - Wspaniały! Właśnie psy z takim nastawieniem dają nam nadzieję, że nie tylko smutek i rozpacz mogą być kompanami w miejscu takim, jak bidul z bezdomniakami.

Schroniskowe realia pokazują, że niełatwo jest znaleźć dom dla psa, który nie jest ani młody, ani mały. Dla niepozornego buraska o równie dyskretnej urodzie, co Jocker (494/19). Ale to właśnie dzięki takiemu psu, któremu uśmiech mu z pyska nie schodzi, czyjś dom ma szansę nabrać barw, a życie stać się lepszym.

- Jocker jest wspaniałym kompanem na długie spacery. Delikatnie chodzi na smyczy i cały czas sprawdza czy opiekun jest obok. Na wybiegu nie odpuszcza żadnej zabawce. Piłka, szarpak, pluszak - wszystkim chce się bawić naraz. Uczymy go ogłady, bo w trakcie zabawy trochę się nakręca i zdarza się, że nierozważnie skoczy na człowieka. Dlatego polecamy go raczej do domu z większymi dziećmi. Może być drugim psem w rodzinie. Bo tylko kotów wyraźnie nie lubi.

Kto chciałby tego wyjątkowego chłopaka (494/19) - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jocker
2019-12-17 11:41:05
Jaka krzywda ale zdjecie Ja jestem zabetonowany .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ