Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Pościg i kolizja z radiowozem

Data publikacji: 18 grudnia 2015 r. 17:01
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Pościg i kolizja z radiowozem
Fot. KPP Stargard  

Pijany 25-letni kierowca vw golfa, uciekając przed kontrolą drogową, spowodował kolizję z policyjnym radiowozem. Mężczyzna, który nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów, przebywa już w areszcie.

Policjanci z „drogówki", podczas wieczornego patrolu na ul. Bydgoskiej w Stargardzie, dostrzegli vw golfa, którego kierowca nie panował nad pojazdem.

- Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że mimo wyraźnych sygnałów, młodzieniec za kierownicą gwałtownie przyspieszając i wyprzedzając jadące przed nim pojazdy, usiłuje uniknąć kontroli - twierdzi podkom. Łukasz Famulski ze stargardzkiej KPP. - Pościg zakończył się kilka minut później w okolicy Tychowa, gdzie kierowca golfa z polnej drogi najpierw wjechał w pole, a później zjechał do rowu. Tam jednak interwencja się nie zakończyła, bo kierowca auta oraz dwóch jego pasażerów, rzucili się do pieszej ucieczki.

Mimo ciemności i padającego deszczu, policjantom udało się jednak dogonić uciekających mężczyzn. Kierujący autem 25-letni mieszkaniec Suchania, nie posiadał uprawnień do kierowania, a w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Już wcześniej notowany był także m.in. za włamania, kradzieże i przestępstwa narkotykowe. Ponadto w trakcie ucieczki spowodował również kolizję z radiowozem. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. (gra)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Poscig
2015-12-19 11:44:47
Ciekawi mni, kto spowodowal wypadek bo te 0,5 prom nie jest duzo. W usa wiekszosc wypadków takze smiertelnych powoduja scigacze. Dochodzenia jeszcze nie bylo ale winni juz sa.
Niedźwiedzianin
2015-12-18 19:45:52
Częstsze patrole skierować na wieś : gotowce do "raportu" : nachlani piesi bez odblasków , psy bez smyczy o kagańcu nie wspominając,wyrzucane śmieci do rowu, lasu ..po więcej przykładów proszę o kontakt..

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA