Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Posadź drzewo z leśnikami. Dziś można odebrać sadzonkę

Data publikacji: 12 kwietnia 2024 r. 06:40
Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2024 r. 09:56
Posadź drzewo z leśnikami. Dziś można odebrać sadzonkę
Wspólne sadzenie lasu. Fot. ZUK  

W piątek 12 kwietnia odbędzie się szósta edycja akcji #sadziMY – wielkiego narodowego sadzenia drzew. W tym roku przypada stulecie istnienia Lasów Państwowych – z tej okazji leśnicy przygotowali aż milion sadzonek. Można je otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce, także w Szczecinie.

Państwa członkowskie Unii Europejskiej zobowiązały się, że do 2030 roku na ich terenie zostaną posadzone trzy miliardy drzew. Zobowiązanie to wpisuje się w unijne działania na rzecz odbudowy zasobów przyrodniczych w Europie i przeciwdziałania zmianie klimatu. Akcja Lasów Państwowych #sadziMY zachęca, by się przyłączyć do realizacji unijnego celu dla klimatu i przyrody.

Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę drzewa lub krzewu i zasadzić ją na własnym gruncie. W Szczecinie sadzonki można odebrać w piątek przy ul. Juliusza Słowackiego 2, w godzinach: 9-15.

Leśnicy rozdają sadzonki nieodpłatnie. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając je płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.©℗

(żuk)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mały
2024-04-12 12:36:29
Szukają naiwnych oni dostają miliardy na to a szukają aby za darmo to ludzie zrobili
pjoter
2024-04-12 09:52:36
Leśnicy sami powinni sadzić te drzewa po tym jak wykarczowali lasy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA