Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Porządki w al. Jana Pawła II. Pojedzie zamiatarka – usuń auto!

Data publikacji: 05 września 2019 r. 17:02
Ostatnia aktualizacja: 09 września 2019 r. 13:35
Porządki w al. Jana Pawła II. Pojedzie zamiatarka – usuń auto!
 

W nocy z czwartku (5 września) na piątek w al. Jana Pawła II pojawi się mechaniczna zamiatarka, która będzie czyścić odcinek alei od pl. Lotników w stronę pl. Grunwaldzkiego. Magistrat apeluje do mieszkańców, aby zgodnie z oznakowaniem, usunęli samochody z parkingu wzdłuż jezdni w godz. 21 – 6!

- Chodzi o odcinek ulicy od pl. Lotników do pl. Grunwaldzkiego (jezdnia w tym kierunku), który objęty jest czyszczeniem w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca - wyjaśnia Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - W związku z tym apelujemy do mieszkańców, aby zgodnie z oznakowaniem, usunęli samochody z parkingu wzdłuż jezdni w godz. 21 – 6. Pozostawienie auta może skutkować jego odholowaniem.

Jezdnia w kierunku od pl. Grunwaldzkiego do pl. Lotników czyszczona będzie analogicznie, w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca. O zakazie parkowania w tym czasie informują znaki drogowe i tablice przy parkingach.

- Wśród mieszkańców kolportowane są również ulotki, przypominające o obowiązujących zasadach. Jednocześnie, zgodnie z oznakowaniem i harmonogramem, kontynuowane jest również cotygodniowe czyszczenie ulicy Potulickiej, po jednej lub drugiej stronie - dodaje przedstawicielka CIM. - Działania mają na celu poprawę czystości w mieście. Czasowe usunięcie samochodów z miejsc, w których w całości lub częściowo są one parkowane na jezdni, pozwala na jej dokładniejsze wyczyszczenie mechaniczną zamiatarką. Działania zostały zaplanowane tak, aby w jak najmniejszym stopniu były odczuwalne przez mieszkańców. Rozwiązanie to jest obecnie testowane, a w przyszłości będzie rozszerzane również na kolejne ulice w mieście.

(g)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A jak nie...
2019-09-07 19:15:14
...to co?
@teść pasierba
2019-09-06 12:05:56
nie, twoja stara
teść pasierba
2019-09-05 18:32:52
"ojawi się mechaniczna zamiatarka, która będzie czyścić .... Nitras w akcji przedwyborczej?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA