sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Porwać młodego

Porwać młodego

Porwać młodego
Data publikacji: 2016-07-11 19:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:07
Wywietleń: 2693 143775

Wieczory kawalerskie i panieńskie to zwykle niezapomniane przeżycie dla pary młodej i ich przyjaciół. Czasami jednak konsekwencje zabawy bywają poważne...Jak niedawno w Nowogardzie i Szczecinie.

W sobotę po południu policjanci z Nowogardu zostali powiadomieni o porwaniu kobiety.

- Świadek zdarzenia twierdził, że została ona wciągnięta do samochodu przez czterech mężczyzn - relacjonuje podkom. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Informacja ta spowodowała, że zaangażowani zostali funkcjonariusze nie tylko z goleniowskiej komendy, ale w zasadzie z większości powiatów naszego województwa. Zawiadomienie takie wymaga monitorowania nie tylko terenu, gdzie doszło do zdarzenia, ale również sprawdzenia dróg powiatu i powiatów ościennych.

W trakcie wykonywania czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że porwanie kobiety było upozorowane. Był to element wieczoru panieńskiego zorganizowanego przez znajomych.

- Niespodzianka polegała na tym, że „panna młoda” po wciągnięciu do samochodu, została przewieziona do jednej z nadmorskich miejscowości w powiecie koszalińskim - informuje podkom. Rudzińska. - W potwierdzenie tych ustaleń zaangażowana została rodzina i znajomi kobiety. Ponadto po telefonicznej rozmowie funkcjonariuszy z samą „porwaną”, musiała ona stawić się do najbliższej jednostki policji, żeby osobiście potwierdzić, że nic jej nie grozi.

Podobna sytuacja miała miejsce niedawno w Szczecinie. Przejeżdżająca kobieta zauważyła na poboczu grupę szarpiących się mężczyzn, z których jednego siłą wciągnięto do samochodu. Sytuacja wyglądała poważnie, dlatego szczecinianka zadzwoniła pod numer ratunkowy. Jak się okazało porwanym był mężczyzna, któremu koledzy zorganizowali wieczór kawalerski.

- Podobne pozorowane porwania mają miejsce w całym kraju i prawdopodobnie organizatorzy takich „niespodzianek” nie zdają sobie sprawy, że ktoś może bardzo poważnie zinterpretować sytuację uprowadzenia, której jest świadkiem - dodaje Mirosława Rudzińska. - Takie zgłoszenia są priorytetowe dla naszej służby i wymagają ogromnego zaangażowania sił i środków oraz pracy pod presją czasu. Apelujemy zatem o rozsądek i przemyślenie podejmowanych działań przy organizacji tego tupu „niespodzianek” dla przyszłych nowożeńców.

(g)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

Komentarze

gh
Warto organizatorów takich "atrakcji" obciążyć kosztami akcji policji, a następnie podać informację do mediów (w tym kwotę)
2016-07-12 13:46:07
Myślenie nie boli...podobno
Ludzie są prości. Jak małpy kopiują zagraniczne zwyczaje. Najpierw walentynki i halloween, a teraz atrakcje wieczorów kawalerskich/panieńskich. Każdy obywatel będący świadkiem przestępstwa ma obowiązek powiadomić odpowiednie służby, i bardzo dobrze, że tak czyni. Tylko dlaczego organy ścigania mają być odciągane od swoich obowiązków przez grupę ludzi opóźnionych umysłowo, których myślenie ogranicza się do odgrywania ról z amerykańskich komedii. Takie zachowania muszą być karane ze wszelką surowością, bo w tym czasie funkcjonariusze mogliby być potrzebni w prawdziwej interwencji.
2016-07-12 07:38:44
Gargamel
Wizyta na komendzie i ewentualny mandat, pamiątka w ch***j. Policja powinna na końcu wystawiać rachunek za cały ten cyrk. To przecież z naszych podatków gówniarstwo się "zabawia".
2016-07-11 21:08:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy