poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Port jachtowy wkrótce się zapełni

Port jachtowy wkrótce się zapełni

Port jachtowy wkrótce się zapełni
Data publikacji: 2016-04-09 14:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 2092 127476

W najbliższych tygodniach nowy port jachtowy, czyli NorthEast Marina Szczecin zacznie się zapełniać. Rusza bowiem sezon żeglarski oraz podpisano pierwsze umowy z rezydentami, którzy postanowili cumować swoje jednostki w centrum Szczecina.

– Zainteresowanie miejscami postojowymi w nowym porcie jachtowym jest duże – informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej, która zarządza mariną. – Już od kilku miesięcy żeglarze pytają o zasady i ceny cumowania oraz dokonują wstępnych rezerwacji. Efektem prowadzonych rozmów, mailingu, a także obecności NorthEast Marina Szczecin na branżowych targach są pierwsze podpisane umowy. Już 15 żeglarzy zdecydowało się pozostawić w sezonie swoje jachty i motorówki w naszym porcie. Kolejnych kilkunastu zapoznaje się obecnie z dokumentami.

Jak dodaje rzecznik, lokalizacja portu i jego nowoczesne wyposażenie stanowią argument za pozostawianiem jednostki pomiędzy Wyspą Grodzką i Łasztownią.

– Sukcesywnie przekazujemy zainteresowanym żeglarzom cennik, regulamin, wzór umowy postojowej i deklarację postoju – zaznacza T. Owsik-Kozłowski. – Jest to komplet dokumentów pozwalający na finalne podpisanie umowy i wykupienie miejsca. Do dyspozycji żeglarzy przygotowaliśmy 49 miejsc rezydenckich i 25 dla gości.

Przy jednej z kej stoi już jacht o długości 18 m. To jedna z większych jednostek, jakie może przyjąć port. Zgodnie z deklaracją właściciela, pozostanie on w Szczecinie przez blisko miesiąc, z przerwami na rejsy po okolicy. Pozostałe jednostki – łodzie motorowe i jachty – cumować będą w różnych okresach. Jedno miejsce zarezerwowano dla skutera wodnego.

Cennik opłat postojowych uchwalili miejscy radni. Przez pierwsze 30 dni doba kosztuje 5 zł za metr bieżący jednostki pływającej, od 31. do 90. dnia postoju cena spada do 4 zł, a od 91. dnia – do 3,75 zł. Dla szczecinian oraz podmiotów mających siedzibę w Szczecinie przewidziano 30-proc. zniżkę.

Uroczyste rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w NorthEast Marina Szczecin zaplanowano na 30 kwietnia. (ek)

Port jachtowy wkrótce się zapełni Port jachtowy wkrótce się zapełni Port jachtowy wkrótce się zapełni Port jachtowy wkrótce się zapełni

Komentarze

Matematyk
Chyba kłopot z liczeniem. Od maja do końca października to cirka 180 dni razy 5m i razy 3,75 zl = 3375 zl -30%=2362,5 zł Dla jednych drogo dla innych w sam raz. Dla mnie tanio prawie jak za parking strzeżony.
2016-04-11 10:18:55
Gienio
Ceny z kosmosu. Mam mala lodke - 5 m dlugosci. Lodka sluzy do celow wedkarskich i troche rekreacyjnych. Gdybym podpisal umowe na rok to musialbym zaplacic 7107.50 zl, a ze znizka 4975.25. Lodka jaest niewielka, ale cena ogromna i chyba tylko dla milionerow. Wszystkie inne mariny maja ceny duzo nizsze.
2016-04-10 01:17:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie