Czwartek, 23 maja 2024 r. 
REKLAMA

Port jachtowy wkrótce się zapełni

Data publikacji: 09 kwietnia 2016 r. 14:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Port jachtowy wkrótce się zapełni
 

W najbliższych tygodniach nowy port jachtowy, czyli NorthEast Marina Szczecin zacznie się zapełniać. Rusza bowiem sezon żeglarski oraz podpisano pierwsze umowy z rezydentami, którzy postanowili cumować swoje jednostki w centrum Szczecina.

– Zainteresowanie miejscami postojowymi w nowym porcie jachtowym jest duże – informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej, która zarządza mariną. – Już od kilku miesięcy żeglarze pytają o zasady i ceny cumowania oraz dokonują wstępnych rezerwacji. Efektem prowadzonych rozmów, mailingu, a także obecności NorthEast Marina Szczecin na branżowych targach są pierwsze podpisane umowy. Już 15 żeglarzy zdecydowało się pozostawić w sezonie swoje jachty i motorówki w naszym porcie. Kolejnych kilkunastu zapoznaje się obecnie z dokumentami.

Jak dodaje rzecznik, lokalizacja portu i jego nowoczesne wyposażenie stanowią argument za pozostawianiem jednostki pomiędzy Wyspą Grodzką i Łasztownią.

– Sukcesywnie przekazujemy zainteresowanym żeglarzom cennik, regulamin, wzór umowy postojowej i deklarację postoju – zaznacza T. Owsik-Kozłowski. – Jest to komplet dokumentów pozwalający na finalne podpisanie umowy i wykupienie miejsca. Do dyspozycji żeglarzy przygotowaliśmy 49 miejsc rezydenckich i 25 dla gości.

Przy jednej z kej stoi już jacht o długości 18 m. To jedna z większych jednostek, jakie może przyjąć port. Zgodnie z deklaracją właściciela, pozostanie on w Szczecinie przez blisko miesiąc, z przerwami na rejsy po okolicy. Pozostałe jednostki – łodzie motorowe i jachty – cumować będą w różnych okresach. Jedno miejsce zarezerwowano dla skutera wodnego.

Cennik opłat postojowych uchwalili miejscy radni. Przez pierwsze 30 dni doba kosztuje 5 zł za metr bieżący jednostki pływającej, od 31. do 90. dnia postoju cena spada do 4 zł, a od 91. dnia – do 3,75 zł. Dla szczecinian oraz podmiotów mających siedzibę w Szczecinie przewidziano 30-proc. zniżkę.

Uroczyste rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w NorthEast Marina Szczecin zaplanowano na 30 kwietnia. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Matematyk
2016-04-11 10:18:55
Chyba kłopot z liczeniem. Od maja do końca października to cirka 180 dni razy 5m i razy 3,75 zl = 3375 zl -30%=2362,5 zł Dla jednych drogo dla innych w sam raz. Dla mnie tanio prawie jak za parking strzeżony.
Gienio
2016-04-10 01:17:23
Ceny z kosmosu. Mam mala lodke - 5 m dlugosci. Lodka sluzy do celow wedkarskich i troche rekreacyjnych. Gdybym podpisal umowe na rok to musialbym zaplacic 7107.50 zl, a ze znizka 4975.25. Lodka jaest niewielka, ale cena ogromna i chyba tylko dla milionerow. Wszystkie inne mariny maja ceny duzo nizsze.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA