niedziela, 15 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Porozmawiajmy o Pogoni

Porozmawiajmy o Pogoni

Porozmawiajmy o Pogoni
Data publikacji: 2018-02-20 11:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:35
Wywietleń: 1770 314496

Co sprawia, że dla wielu z nas Pogoń jest ukochanym klubem. Dlaczego jednocześnie, szczególnie w ostatnim czasie, frekwencja na meczach jest tak niska. Te i inne pytania pojawią się podczas dyskusji, którą organizujemy w kolejny Szczeciński Wtorek. Spotkamy się 20 lutego w salonie Miejskiej Biblioteki Publicznej ProMedia w Szczecinie przy al. Wojska Polskiego 2. Początek o 17.30.

Okazja do debaty jest szczególna - 70 lecie powstania klubu Pogoń. W temat wprowadzą nas: Stefan Żywotko, były piłkarz i trener piłkarski, legenda klubu, dr Tomasz Ślepowroński, zastępca dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego, Artur Daniel Liskowacki, pisarz i dziennikarz „Kuriera Szczecińskiego” oraz Krzysztof Ufland, rzecznik prasowy MKS Pogoń SA.

Kierunki dyskusji, która zapewne będzie wielowątkowa, wyznacza artykuł dr Tomasza Ślepowrońskiego opublikowany w magazynie „Kuriera Szczecińskiego w dniu 16 lutego. Liczymy na Państwa obecność i  udział w debacie.

Na kolejny Szczeciński Wtorek zapraszają organizatorzy: Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego, Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie i „Kurier Szczeciński”. 

Wstęp wolny. Spotkanie zacznie się o godz. 17.30.©℗

(a)

Uczestnicy dyskusji:

 

Stefan Żywotko (Fot. Ryszard Pakieser)

Były piłkarz i trener. Debiutował w Czarnych Lwów. Karierę kontynuował w Arkonii Szczecin. W roli trenera wprowadził Pogoń do I ligi. Przez kilkanaście lat był trenerem klubu w Algierii.

 

Artur Daniel Liskowacki (Fot. Robert Stachnik)

Pisarz, krytyk teatralny, dziennikarz „Kuriera Szczecińskiego”. Honorowy Ambasador Szczecina. Pasjonat sportu o którym często pisze, kibic Pogoni.

 

dr Tomasz Ślepowroński (Fot. archiwum)

Zastępca dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego. W pracy naukowej zajmuje się m.in. historią historiografii oraz badaniami stosunków b. NRD z Polską, szczególnie w aspekcie kontaktów przygranicznych.

 

Krzysztof Ufland (Fot. Robert Stachnik)

Rzecznik prasowy MKS Pogoń SA, dziennikarz, współpracował z portalem Pogoń Sportnet, Ligowiec.net, odpowiedzialny za wizerunek klubu i komunikację z mediami oraz otoczeniem.

Komentarze

Ktos
Może tak pogodzić się ze spadkiem do 1 ligi i powrócić do ekstraklasy jak dorośnięcie
2018-02-20 16:03:36
@do roboty
@do roboty - Może czas wreszcie wybudować stadion z prawdziwego zdarzenia - Oto, niemal klasyczna wypowiedź, w temacie problemów Pogoni. Nowy stadion ma być lekiem na całe zło? Bzdura. Wrocław ma nowoczesny stadion, Gdańsk ma nowoczesny stadion, Białystok ma nowy stadion, Kraków ma dwa nowe stadiony. Ilu tam mają kibiców? Mało czy wręcz śmiesznie mało. Fakt więcej niż przy Twardowskiego. Widownię na przyzwoitym poziomie mają jedynie Legia, Lech, Górnik Zabrze oraz 3 ligowy Widzew. Problemem Szczecina jest starzenie się miasta. A co to ma wspólnego z kibicowaniem Dumie Pomorza? Ano bardzo wiele, to głównie ludzie młodzi chodzą na zawody sportowe, i to różnych dyscyplin sportowych. Kiepska frekwencja dotyczy nie tylko sportu, ale imprezy kulturalne, które generalnie odbywają się w pomieszczeniach zamkniętych, mają bardzo często fatalną frekwencję. Szczecin od 1945 nie dorobił się społeczności która by utożsamiała się z miastem. To są tylko i wyłącznie mieszkańcy, jednak to nie jest społeczność. Kolejna ciekawostka. Proszę sobie przypomnieć w jakich to klimacikach żegnano ostatnich 10-20 trenerów Portowców. I naprawdę, nie opowiadajcie tych wytartych frazesów, że nowy stadion uzdrowi wszystko. Tak więc problemem Pogoni, jest brak tożsamości mieszkańców z miejscem w którym się żyje, mieszka, uczy, pracuje.
2018-02-20 13:12:51
do roboty
Może czas wreszcie wybudować stadion z prawdziwego zdarzenia
2018-02-20 11:48:06
guciu
Dlaczego tak ważne dopasować trenera piłki nożnej sztabu do i drużynę piłkarską ?
2018-02-16 14:01:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy