Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Porozmawiajmy o dziedziczeniu z notariuszem

Data publikacji: 25 listopada 2015 r. 07:14
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Porozmawiajmy o dziedziczeniu z notariuszem
 

W ostatnią sobotę miesiąca, czyli 28 listopada 2015 r. w całej Polsce odbędzie się kolejna, piąta już edycja Dnia Otwartego Notariatu. W Szczecinie kilkunastu notariuszy dyżurować będzie w siedzibie spółki Buchalter przy al. Wojska Polskiego.

Dzień Otwarty Notariatu jest organizowany od roku 2010. To jedna z najważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego. Powtarzana cyklicznie akcja informacyjno-edukacyjna pozwala osobom zainteresowanym uzyskać bezpłatną poradę i praktyczne informacje dotyczące spraw, które można załatwić w kancelarii notarialnej.

Regułą Dnia Otwartego Notariatu jest, że każdego roku porady dotyczą jednego konkretnego tematu. Hasło tegorocznego Dnia Otwartego brzmi: „Porozmawiaj z notariuszem o… dziedziczeniu”. Dlatego w najbliższą sobotę, od godz. 10 do godz. 16 notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji związanych z dziedziczeniem, postępowaniem spadkowym oraz istotnymi zmianami w prawie spadkowym. To aktualny temat, tym bardziej, że w tym roku weszły w życie zmiany w prawie spadkowym w zakresie spadków z elementem transgranicznym oraz zasad dziedziczenia długów spadkowych.

Temat przewodni nie ogranicza oczywiście tematyki udzielanych porad - notariusze udzielać będą odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące spraw będących w kompetencji notariatów.

W tym roku notariusze będą dyżurować w 24 miastach Polski.

(lw)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA