piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ponoć nie jest za głośno

Ponoć nie jest za głośno

Ponoć nie jest za głośno
Data publikacji: 2015-12-15 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 2174 55603

Mieszkańcy ul. Akwarelowej, Fioletowej, Brązowej, Świętochowskiego i Agnieszki w Szczecinie zgłosili potrzebę zainstalowania ekranów dźwiękoszczelnych w okolicach ich domów. Nieopodal przebiega autostrada, ale według badań, ponoć nie jest tam zbyt głośno.

WSPOMNIANE ulice leżą na terenie osiedla Bukowe-Klęskowo. W sąsiedztwie tutejszych bloków i domów jednorodzinnych przebiega odcinek autostrady A-6. Mieszkańcy zgłosili potrzebę instalacji dodatkowych ekranów dźwiękoszczelnych. Miejscowa samorządowa rada osiedla zwróciła się z wnioskiem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o możliwość zbadania i rozwiązania problemu. Radni właśnie otrzymali odpowiedź w tej sprawie.

W zeszłym roku szczeciński oddział GDDKiA przeprowadzał badania akustyczne przy drogach krajowych o ruchu powyżej trzech milionów pojazdów na rok. W takich warunkach mapy akustyczne aktualizuje się co pięć lat. „W rejonie ww. ulic nie zarejestrowano przekroczeń dopuszczalnych poziomów hałasu, spowodowanych ruchem komunikacyjnym. W związku z powyższym brak jest podstaw faktycznych do wprowadzenia działań naprawczych w postaci podwyższenia istniejących lub budowy nowych ekranów akustycznych" - brzmi odpowiedź podpisana przez Tadeusza Rajkiewicza, dyrektora szczecińskiego oddziału GDDKiA.

Mieszkańców ta odpowiedź nie satysfakcjonuje. Lokalni radni już zapowiedzieli, że wystąpią o wykonanie nowych, aktualnych badań natężenia hałasu. Ten problem był również jednym z tematów poruszanych podczas ostatniej wizyty prezydenta Piotra Krzystka na prawobrzeżu. Jego współpracownicy także mają się przyjrzeć sprawie. ©℗

(szymw) 

 Przechodząca nieopodal osiedla Bukowe-Klęskowo autostrada jest zdaniem mieszkańców źródłem nadmiernego hałasu

Komentarze

mic
Sprawdziłem na street view, tam są już ekrany albo autostrada idzie w wykopie więc droga jest oddzielona skarpą (na Fioletowej i Akwarelowej) Na Świętochowskiego od skrzyżowania z Agnieszki też jest ekran. Chodzi o to by zrobić dodatkowe ekrany ?. Pozostaje Agnieszki - 2 domy). Ja tam bym się nie budował 100 m od autostrady.
2015-12-15 09:34:59
Haaha
Zlikwidować samochody!Zatruwają środowisko i do tego hałasują
2015-12-15 09:34:33
dziurawcałym
Mieszkałem tam 20 lat z widokiem a autostradę i jakoś nigdy mi nie przeszkadzał hałas - powiem więcej nie pamiętam żeby takowy występował ;)
2015-12-15 09:26:21
Hałas
Nie trzeba być ekspertem, robić żadnych badań, ani wizji lokalnych, aby stwierdzić, że autostrada międzynarodowa jest źródłem nadmiernego hałasu.
2015-12-15 08:50:38

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie