niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ponoć nie jest za głośno

Ponoć nie jest za głośno

Ponoć nie jest za głośno
Data publikacji: 2015-12-15 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 2050 55603

Mieszkańcy ul. Akwarelowej, Fioletowej, Brązowej, Świętochowskiego i Agnieszki w Szczecinie zgłosili potrzebę zainstalowania ekranów dźwiękoszczelnych w okolicach ich domów. Nieopodal przebiega autostrada, ale według badań, ponoć nie jest tam zbyt głośno.

WSPOMNIANE ulice leżą na terenie osiedla Bukowe-Klęskowo. W sąsiedztwie tutejszych bloków i domów jednorodzinnych przebiega odcinek autostrady A-6. Mieszkańcy zgłosili potrzebę instalacji dodatkowych ekranów dźwiękoszczelnych. Miejscowa samorządowa rada osiedla zwróciła się z wnioskiem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o możliwość zbadania i rozwiązania problemu. Radni właśnie otrzymali odpowiedź w tej sprawie.

W zeszłym roku szczeciński oddział GDDKiA przeprowadzał badania akustyczne przy drogach krajowych o ruchu powyżej trzech milionów pojazdów na rok. W takich warunkach mapy akustyczne aktualizuje się co pięć lat. „W rejonie ww. ulic nie zarejestrowano przekroczeń dopuszczalnych poziomów hałasu, spowodowanych ruchem komunikacyjnym. W związku z powyższym brak jest podstaw faktycznych do wprowadzenia działań naprawczych w postaci podwyższenia istniejących lub budowy nowych ekranów akustycznych" - brzmi odpowiedź podpisana przez Tadeusza Rajkiewicza, dyrektora szczecińskiego oddziału GDDKiA.

Mieszkańców ta odpowiedź nie satysfakcjonuje. Lokalni radni już zapowiedzieli, że wystąpią o wykonanie nowych, aktualnych badań natężenia hałasu. Ten problem był również jednym z tematów poruszanych podczas ostatniej wizyty prezydenta Piotra Krzystka na prawobrzeżu. Jego współpracownicy także mają się przyjrzeć sprawie. ©℗

(szymw) 

 Przechodząca nieopodal osiedla Bukowe-Klęskowo autostrada jest zdaniem mieszkańców źródłem nadmiernego hałasu

Komentarze

mic
Sprawdziłem na street view, tam są już ekrany albo autostrada idzie w wykopie więc droga jest oddzielona skarpą (na Fioletowej i Akwarelowej) Na Świętochowskiego od skrzyżowania z Agnieszki też jest ekran. Chodzi o to by zrobić dodatkowe ekrany ?. Pozostaje Agnieszki - 2 domy). Ja tam bym się nie budował 100 m od autostrady.
2015-12-15 09:34:59
Haaha
Zlikwidować samochody!Zatruwają środowisko i do tego hałasują
2015-12-15 09:34:33
dziurawcałym
Mieszkałem tam 20 lat z widokiem a autostradę i jakoś nigdy mi nie przeszkadzał hałas - powiem więcej nie pamiętam żeby takowy występował ;)
2015-12-15 09:26:21
Hałas
Nie trzeba być ekspertem, robić żadnych badań, ani wizji lokalnych, aby stwierdzić, że autostrada międzynarodowa jest źródłem nadmiernego hałasu.
2015-12-15 08:50:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie