Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Ponad 130 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Strażacy interweniowali

Data publikacji: 02 stycznia 2019 r. 10:36
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
Ponad 130 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Strażacy interweniowali
 

Ponad 130 zdarzeń związanych z wiejącym silnym wiatrem odnotowali minionej nocy zachodniopomorscy strażacy. W powiecie kołobrzeskim drzewo spadło na jadący samochód.

– Z ponad 130 zdarzeń związanych z silnym wiatrem większość to połamane gałęzie na drogach – poinformował w środę rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak.

Rano drzewo spadło na jadący samochód w powiecie kołobrzeskim. Kierujący uskarżał się na bóle kręgosłupa i został odwieziony do szpitala – wynika z informacji straży pożarnej.

Dla większości zachodniej części Polski wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Na Pomorzu obowiązują też ostrzeżenia drugiego stopnia. Na południu Polski obowiązują z kolei alerty drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu.

Ostrzeżenia trzeciego stopnia przed wzrostem poziomów morza powyżej stanów alarmowych dla województw pomorskiego i zachodniopomorskiego wydał we wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak poinformował dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa, w regionie nie odnotowano minionej nocy zgłoszeń związanych z zalaniami czy podtopieniami.

(pap)

Fot. Czytelnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

nowomowa, anglicyzmy, wydumane nazwy
2019-01-02 15:31:38
u nas mówimy alarmy a nie alerty
.
2019-01-02 11:03:16
Ktoś z Galaxy chyba odpowie za narażenie postronnych osób i mienia, bo choinka spora, a leżała przy jezdni.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA