Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Pomysły na ul. Łubinową

Data publikacji: 03 marca 2016 r. 10:02
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:45
Pomysły na ul. Łubinową
Ulica Łubinowa nie jest bezpieczna dla rowerzystów. Fot. Szymon WASILEWSKI  

Miasto planuje budowę chodnika po wschodniej stronie ul. Łubinowej. Czy powstanie też ścieżka rowerowa? Na tym kilometrowym odcinku zainstalowane zostaną trzy stacje Bike_S. Na razie rowerzyści są skazani na chodnik lub ruchliwą jezdnię.

W budżecie miejskim na ten rok zapisano blisko sześćset tysięcy złotych na budowę kilometrowego odcinka chodnika przy ul. Łubinowej. Jeszcze nie powstał projekt tej inwestycji i pod uwagę brane są różne rozwiązania. W tym takie, które w ten układ drogowy wkomponują nie tylko trotuar, ale i drogę dla rowerów.

- Nie jest znany pełen zakres inwestycji, ale wstępnie ustaliliśmy, żeby projekt zawierał też kilka wariantów ułatwień dla rowerzystów. Skoro mamy ścieżki przy ul. Struga i Handlowej i będziemy uruchamiać rower miejski na prawobrzeżu, takie rozwiązanie byłoby pożądane - mówi Tomasz Loga, pełnomocnik prezydent ds. rozwoju systemu komunikacji rowerowej.

Inwestycja jest na bardzo wstępnym etapie realizacji. Fachowcy muszą rozważyć, czy droga rowerowa miałaby powstać po wschodniej czy zachodniej stronie Łubinowej, a może z obu stron. Należy wziąć też pod uwagę charakter istniejących już dróg sąsiadujących. Dochodzi również temat nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Łubinowej, Nałkowskiej i Przelotowej, czyli wygranego projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na prawobrzeżu w zeszłorocznym głosowaniu. Czy chodnik i ścieżka rowerowa powstaną w tym samym czasie, a może w różnych etapach?

* * *

Ulica Łubinowa to jedna z najbardziej ruchliwych arterii prawobrzeża. Jest osią dzielącą osiedla Majowe i Słoneczne, łączy także ul. Struga z ul. Handlową prowadzącą na osiedle Bukowe. Pomysł zbudowania tej ścieżki zdobył już pewne zainteresowanie mieszkańców. W głosowaniu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na prawobrzeżu w zeszłym roku ta propozycja zdobyła 515 głosów przy 1578 głosach dla projektu zwycięskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie ul. Łubinowej mają być ustawione trzy stacje Bike_S (Pętla Słoneczne, Łubinowa, CH Słoneczne). ©℗

Tekst i fot. (szymw)

 

Na zdjęciu: Ulica Łubinowa nie jest bezpieczna dla rowerzystów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

renoikubicafan
2016-03-04 15:33:17
Co tam za gamonie siedzą. Kasa pójdzie na Łubinową i przejedziesz jak poduszkowcem a koło od roweru urwiesz na Wiosennej. To jakaś taktyka?
bamber
2016-03-03 13:04:44
Pomysły na ul. Łubinową? - zaorać i PO-siać łubin, tak się robi na wsi, także tej z tramwajami. Kłopot zniknie.
tylko pytam magistrackich...
2016-03-03 12:49:34
Kiedy doczekamy zagospodarowania spadku po prusakach czyli brukowanej DRUGIEJ NITKI ul. Łubinowej??? Gospodarska logika wskazuje:najpierw TO zrobić a nastepnie (lub równolegle)ścieżki rowerowe! Pytam też, kiedy remont ul.Wiosennej? Czy bw magistracie są jacyś ludzie od strategii rozwoju dróg i ścieżek w miescie, czy rządzi przypadek i chaos? tylko pytam...
Honorat
2016-03-03 11:35:57
Chyba nie zrezygnowano z dobudowania drugiej jezdni ulicy Łubinowej, co już kilka razy władze miasta obiecywały? Druga jezdnia Łubinowej byłaby logicznym uzupełnieniem dwujezdniowej Handlowej (doprowadzonej prawie do torów kolejowych) i dwujezdniowym wjazdem na wiadukt nad ul. Struga. Ścieżka rowerowa nie może powstać kosztem rezygnacji z drugiej jezdni. "Rowernik" i chodnik od wschodniej strony Łubinowej można zrobić po śladzie przedwojennej jeszcze ulicy, po której pozostały odcinki tzw. brukowanki. PS. Realizacja wygranego projektu obywatelskiego organizacji ruchu u zbiegu ulic Przelotowej, Łubinowej i Nałkowskiej powinna od razu uwzględnić też budowę drugiej jezdni ul. Łubinowej, żeby po jakimś czasie znowu wszystkiego w tym rejonie nie przebudowywać. Prowizorki też kosztują.
na jaki chodnik skazani
2016-03-03 11:21:16
przepisy są jasne więc żadnej jazdy po chodniku a przy okazji - zaczął się sezon na inteligentnych inaczej - pełno szalejących po chodnikach rowerów miejskich z ich kierującymi, kiedy w końcu policja zajmie się tym towarzystwem rozganiającym ludzi w centrum na wąskich chodnikach i jeszcze mających pretensje że pieszy nie chce zejść z chodnika bo jaśnie pan popyla na rowerku (a ty pieszy na ulicę bo razem się na chodniku nie zmieścicie)
hmmm
2016-03-03 11:16:39
3 stacje ?? no to będzie można za darmo jeździć bo co chwilę można "oddać" i na nowo "wypożyczyć" rower ;)
Rower
2016-03-03 11:02:59
Ścieżka to obowiązek, w końcu każdy mieszkaniec Szczecina dojeżdża do pracy i na zakupy właśnie rowerem, więc musi być i koniec.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA