Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Pomysł w Dniu Kota. Gacek na etacie?

Data publikacji: 17 lutego 2023 r. 19:32
Ostatnia aktualizacja: 20 lutego 2023 r. 10:16
Pomysł w Dniu Kota. Gacek na etacie?
Gacek z ul. Kaszubskiej to już legenda, rozsławia Szczecin nie tylko w całej Polsce, ale i za granicą. W Dniu Kota pojawił się pomysł, by miasto wykorzystało jego popularność w ramach promocji. Tak niezależny Król Śródmieścia może mieć jednak inne plany... Fot. Kamil Krukowski  

Kot Gacek, stały mieszkaniec ul. Kaszubskiej w Szczecinie, ulubieniec mieszkańców i turystów, stał się legendą. Od ok. tygodnia wiadomo, że jest jednym z żywych symboli miasta, który doczekał się mocnej pozycji w Google. Nazywany "Królem Śródmieścia" czarno-biały kot, który wybrał wolność zamiast wygodnego mieszkania, niewątpliwie jest jednym z miejskich celebrytów. W piątek, z okazji Światowego Dnia Kota, pojawił się pomysł, by Gacka wykorzystać do promocji miasta.

- Według Google Maps jedną z najlepiej ocenianych atrakcji naszego miasta jest lokator ulicy Kaszubskiej - kot Gacek. Tym samym stał się ambasadorem i atrakcją Szczecina - stwierdził radny Patryk Jaskulski. - Są turyści, którzy specjalnie dla niego przyjeżdżają do Szczecina, o czym ostatnio rozpisywały się ogólnopolskie media.

Radny zastanawia się, czy miasto ma zamiar wykorzystać potencjał marketingowy kota Gacka i planuje "nawiązać z nim współpracę" w celu promocji Szczecina? Czy w związku z tym, że Gacek na dobre wpisał się w krajobraz "miejskiej dżungli" i jest jedną z atrakcji miasta, planuje się ustawienie tablicy informacyjnej w Systemie Identyfikacji Wizualnej dla turystów opisującej sylwetkę naszego bohatera przy jego miejscu zamieszkania?

Samo pytanie można potraktować z przymrużeniem oka. Ale popularność Gacka, a co za tym idzie potencjał, który przy okazji sam się stworzył, są bezdyskusyjne. Wśród ponad 3 tys. opinii wydanych przez użytkowników Google można trafić na takie: "Ten kot ma totalnie wywalone na to co się dzieje dookoła niego, ale warto było jechać 3 godziny żeby poczuć się przez niego olanym. Polecam", "To jedyny prawowity władca ulic. Widać, że szacun na dzielni ma i niczego mu nie brakuje". Gacek ma także konto na Instagramie, które jest już obserwowane przez ponad 6 tys. osób! Nic zatem dziwnego, że na facebookowym profilu "Mało szczegółowy Szczecin" przedstawiany jest jako poważny kontrkandydat w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Miasto cieszy się z popularności Gacka i nie ukrywa, że to spory plus dla wszystkich. Takiej promocji nikt się nie spodziewał.

- Popularność Gacka rośnie niemal w takim tempie jak on sam - mówi półżartem Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta UM w Szczecinie. - Dlatego nie sposób przejść obok niego obojętnie. My też mamy słabość do tego kociego króla śródmieścia, dlatego już teraz relacjonujemy jego poczynania w mediach społecznościowych miasta - dodaje.

Jeśli Gacek się zgodzi, jeśli taka będzie jego wola, na tym się nie skończy - zapewniają półżartem, ale z cichą nadzieją także połserio magistraccy urzędnicy. Wiadomo bowiem, że tak znany i przede wszystkim niezależny celebryta, który wybrał wolność na ulicy, zamiast ciepłej kanapy, może mieć nadal własne pomysły na życie, które nijak będą się miały do planów miejskiej promocji. ©℗

Tomasz TOKARZEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ja
2023-02-20 09:58:02
W szpitalu w Zdunowie, w przychodni też jest kot, który robi obchód przez poczekalnię pełną pacjentów, ludzie z sympatią go obserwują.
@AAAA
2023-02-19 01:22:33
No właśnie! Dlaczego- pytam się - jeszcze nikt nie napisał o nich artykułu w Kurierze i nie zaproponował jakiegoś pomnika ze środków SBO? Tak nie może być.... do cholery!
Jdjjd
2023-02-18 14:15:42
Bez jaj
Jarl Bischek
2023-02-18 12:25:28
Najważniejsze to to, że można skutecznie promować miasto za darmo. Ale trzeba mieć osobowość. A jak osobowość kota jest atrakcyjniejsza .... chociaż jak patrzę na gębę Krzystka.... Zatem tych wszystkich urzędasów należałoby wywalić bo tylko marnują pieniądze. A jak już są to nie powinni gadać tylko kota zaczipować. Bo zaraz ktoś porwie dla okupu. A ciekawe ile miasto jest w stanie zapłacić? I czy fani złożyli by się na okup?
Aza
2023-02-18 09:06:29
Ale wizytówka Szczecina i główny punkt osób zwiedzających miasto. 🤣🤣🤣. Niezły żart. Stary, zapchlony i spasiony kocur. Powinno się go schować a nie nim chwalić. Gdzie jest TOZ, aby się zainteresować jego dietą. Ledwo się rusza, serce ledwo biję z nadmiaru tłuszczu.
Piotr
2023-02-18 08:32:15
Zadzwonić na straż miejską złapią i zawiozą do schroniska.
@Wzór i Przykład
2023-02-17 22:36:29
cyt : "Mądry zrozumie..." Wypociny domorosłego filozofa? Nie trzeba specjalnej mądrości i tytułów naukowych aby nie doszukiwać się mądrości w twym poście. Prawda leży gdzie indziej. Rzeczywistość jest tworzona przez media społecznościowe gdzie mysz rośnie do rozmiarów góry
Wzór i Przykład
2023-02-17 22:20:03
A może to właśnie ten kot jest teraz najważniejszy... Ludzie w tym mieście zagubieni i pogubieni, bez celu na przyszłość. Może dziwić, że to właśnie zwierzak w postaci kota jest atrakcją i symbolem miasta Szczecina, w sumie to właśnie kot Gacek jest najbardziej przyjazny i prawdziwy bez tego kłamstwa i obłudy w tym mieście i kraju. Może to właśnie od tego wspaniałego symbolu - kota, trzeba brać przykład? Czy jemu potrzeba luksusu i rozgłosu w tym chorym narodzie? Mądry zrozumie...
AAAA
2023-02-17 22:05:21
na pl rodła pod budką z pieczywem mieszka sympatyczna rodzina szczurków. je też można wykorzystać jako symbol miasta
vav
2023-02-17 21:12:47
Tłusty, spasiony kocur, który ledwie łazi. Niezły symbol miasta :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA