Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Pomóżmy Arturowi wygrać z rakiem

Data publikacji: 2017-02-28 12:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:30
Pomóżmy Arturowi wygrać z rakiem
Artur nie jest sam w walce z chorobą. W niedzielę (5 marca) jego przyjaciele organizują koncert w Szczecinie. Fot. Facebook  

Nasz redakcyjny kolega Artur Szuba zachorował na nowotwór. Przez wiele lat pisał dla „Kuriera Szczecińskiego” ciekawe artykuły. Po wyjeździe do Warszawy nie zerwał z nami kontaktu. Tam realizuje się również jako dziennikarz oraz muzyk. Bo Artur to prawdziwy człowiek-orkiestra: śpiewa, pisze i komponuje muzykę nie tylko do swojej poezji.

Jednym z największych sukcesów jest zespół iNNi. Artur to bardzo znana osoba w świecie muzycznym. Od lat uwielbia twórczość Grzegorza Ciechowskiego i chętnie uczestniczy w wydarzeniach muzycznych poświęconych artyście oraz zespołowi „Republika”. Od zawsze pomagał ludziom w potrzebie, o czym doskonale wiedzą jego znajomi. Przy tym jest niezwykle skromny, nie otacza się dobrami materialnymi. Te cechy zaszczepiła w nim mama – Ewa Jabłońska, znana szeroko jako inicjatorka wielu akcji charytatywnych organizowanych przez Stowarzyszenie Klub „Kobieta 2000” w Choszcznie. Teraz takiej pomocy potrzebuje jej syn.

Artur jest ojcem studentki Weroniki oraz Maksyma, który uczy się jeszcze w szkole podstawowej. Niedługo, bo 19 marca, będzie miał urodziny. Skończy wtedy 50 lat. Nasz kolega swoją terapię przechodzi w Szczecinie, a na czas choroby przeniósł się do Choszczna, gdzie najlepszą opiekę zapewniają mu rodzice i córka. Na wieść o chorobie Artura rodzina, przyjaciele i znajomi mobilizują wszelkie siły, aby mógł ją pokonać. Dotychczasowe leczenie, jak dotąd, nie przyniosło zbytnich efektów.

Szansą na wyzdrowienie jest chemioterapia lekiem CETUXIMAB, który nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jego koszt to 150 tysięcy złotych. Lek ten musi być podawany co siedem dni, a miesięczny koszt leczenia wynosi prawie 18 tysięcy złotych. Do tej pory zebrano około 14 tysięcy. Stąd prośba do naszych Czytelników, aby pomóc Arturowi funkcjonować tak, jak wcześniej. Pomóc można również przekazując 1% swego podatku. Więcej szczegółów na stronie www.kobieta2000.pl oraz m.in. na https://www.facebook.com/ZbieramyNaLeczenieArturaSzuby/, a także na wielu innych profilach bliskich mu osób.

Liczy się każda, nawet najdrobniejsza wpłata. Można jej dokonać na konto Stowarzyszenia Klub Kobieta 2000 ul. Bohaterów Warszawy 18, 73-200 Choszczno. Nr tego konta to 13 8359 0005 0027 4469 2000 0001 Pieniądze są i będą zbierane przez Stowarzyszenie KLUB KOBIETA 2000 – 
nr konta: 13 8359 0005 0027 4469 2000 0001, z dopiskiem „Dla Artura”.


Na portalu Allegro licytowane są przedmioty, które przyjaciele artysty przekazali na jego rzecz. W niedzielę (5 marca) o godzinie 18 w Rocker Club Szczecin odbędzie się koncert charytatywny „Nie ma ciszy – gramy dla Szuby”. Zagrają: Inni, Curcuma, Rockasta, Chorzy, Nordyk, Babu Król, Metro, Banda Puchatka i MartEon. Koncert poprowadzi Maciej Łagodziński. 
Wstęp jest wolny, dla wszystkich chętnych do kupienia cegiełki w cenie 20 zł.

– Będziemy tak głośno grać, aż będzie słychać nas w Choszcznie. I uratujemy Szubę – powiedział Roman Szymański, kolega Artura

– Gdybym miała taką moc, gdybym miała..., to każdemu bez wyjątku dałabym garść zdrowia, szczęścia, miłości. Skoro nie mam tej mocy, to pozostało mi tylko podziękować wszystkim wspierającym mojego siostrzeńca Artura Szubę. Dziękuję z całego serca! – mówi Elżbieta Tomaszewska.

Elżbieta Lipińska

 

Na zdjęciu: Artur nie jest sam w walce z chorobą. W niedzielę (5 marca) jego przyjaciele organizują koncert w Szczecinie. 

Fot. Facebook

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA