Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Pomocni i skuteczni

Data publikacji: 2016-11-30 15:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:22
Pomocni i skuteczni
Liderzy Zarządzania odbierają nagrody i wyróżnienia z rąk marszałka województwa. Fot. Dariusz Gorajski  

Ich praca polega na wspieraniu tych, którzy pomocy potrzebują najbardziej. W środę (30 listopada) z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego wręczył nagrody i wyróżnienia w konkursie „Liderzy Służb Społecznych”.

Uroczystość odbyła się w Operze na Zamku. Widownię wypełnili pracownicy placówek pomocy i integracji społecznej organizacji pozarządowych, terapeuci i wolontariusze. A więc wszyscy, którzy pomagają osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

- Pomoc, opieka i wsparcie, to jest esencja państwa pracy. Bez was ci, którzy są słabi, czuliby się jeszcze słabsi - powiedział marszałek Olgierd Geblewicz. - Państwa praca wymaga empatii, ale także kompetencji niezbędnych przy rozwiązywaniu trudnych problemów.

Marszałek nagrodził 15 osób i pięć instytucji najbardziej zaangażowanych w rozwiązywanie rozmaitych problemów społecznych: narkomania, alkoholizm, w pomoc rodzinom dysfunkcyjnym, dzieciom, osobom starszym. Konkurs został rozstrzygnięty w czterech kategoriach. Tytuł „Lider Pracy Socjalnej” odebrała Anna Malinowska z SOPS Police, przyznano też sześć wyróżnień. Tytuł „Lider Wsparcia Rodziny” otrzymała Dorota Chlebowska z MOPR Szczecin, przyznano też dwa wyróżnienia. Tytuł „Lider Zarządzania” odebrała Barbara Felska z GOPS Świdwin, a cztery osoby otrzymały wyróżnienia. Tytuł „Lider Pozarządowy” powędrował do Koła Terenowego na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Policach. W tej kategorii wyróżnienia otrzymały: Kościół Ewangelickich Chrześcijan Zbór "Betel' Szczecin, Zachodniopomorski Oddział PCK Szczecin, Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Mediatorów w Szczecinie i Oddział Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Połczyn Zdrój.

Dyrektor Opery Jacek Jekiel podkreślił, że pracownicy socjalni zmieniają świat na lepsze. Nagrodzonym liderom wręczył zaproszenia na spektakle. Podczas uroczystości wręczone zostały także odznaczenia „Przyjaciel Dziecka” nadane przez Szczeciński Oddział TPD.

Elżbieta Kubera

 

Na zdjęciu: Liderzy Zarządzania odbierają nagrody i wyróżnienia z rąk marszałka województwa.

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA