wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pomocni i skuteczni

Pomocni i skuteczni

Pomocni i skuteczni
Data publikacji: 2016-11-30 15:07
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:13
Wywietleń: 1113 178809

Ich praca polega na wspieraniu tych, którzy pomocy potrzebują najbardziej. W środę (30 listopada) z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego wręczył nagrody i wyróżnienia w konkursie „Liderzy Służb Społecznych”.

Uroczystość odbyła się w Operze na Zamku. Widownię wypełnili pracownicy placówek pomocy i integracji społecznej organizacji pozarządowych, terapeuci i wolontariusze. A więc wszyscy, którzy pomagają osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

- Pomoc, opieka i wsparcie, to jest esencja państwa pracy. Bez was ci, którzy są słabi, czuliby się jeszcze słabsi - powiedział marszałek Olgierd Geblewicz. - Państwa praca wymaga empatii, ale także kompetencji niezbędnych przy rozwiązywaniu trudnych problemów.

Marszałek nagrodził 15 osób i pięć instytucji najbardziej zaangażowanych w rozwiązywanie rozmaitych problemów społecznych: narkomania, alkoholizm, w pomoc rodzinom dysfunkcyjnym, dzieciom, osobom starszym. Konkurs został rozstrzygnięty w czterech kategoriach. Tytuł „Lider Pracy Socjalnej” odebrała Anna Malinowska z SOPS Police, przyznano też sześć wyróżnień. Tytuł „Lider Wsparcia Rodziny” otrzymała Dorota Chlebowska z MOPR Szczecin, przyznano też dwa wyróżnienia. Tytuł „Lider Zarządzania” odebrała Barbara Felska z GOPS Świdwin, a cztery osoby otrzymały wyróżnienia. Tytuł „Lider Pozarządowy” powędrował do Koła Terenowego na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Policach. W tej kategorii wyróżnienia otrzymały: Kościół Ewangelickich Chrześcijan Zbór "Betel' Szczecin, Zachodniopomorski Oddział PCK Szczecin, Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Mediatorów w Szczecinie i Oddział Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Połczyn Zdrój.

Dyrektor Opery Jacek Jekiel podkreślił, że pracownicy socjalni zmieniają świat na lepsze. Nagrodzonym liderom wręczył zaproszenia na spektakle. Podczas uroczystości wręczone zostały także odznaczenia „Przyjaciel Dziecka” nadane przez Szczeciński Oddział TPD.

Elżbieta Kubera

 

Na zdjęciu: Liderzy Zarządzania odbierają nagrody i wyróżnienia z rąk marszałka województwa.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy