Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Pomnika Lecha Kaczyńskiego bez konsultacji

Data publikacji: 16 listopada 2015 r. 18:21
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Pomnika Lecha Kaczyńskiego bez konsultacji
 

Nie będzie, przynajmniej na razie, konsultacji społecznych w sprawie pomnika Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie. Takiego rozwiązania chciał Piotr Kęsik, były polityk SLD, dziś związany z Polskim Forum Samorządowym. Magistrat uznał jednak, że konsultacje nie mają sensu, skoro nie wiadomo, gdzie ewentualny pomnik miałby stanąć i jak miałby wyglądać. 

- Mówimy o temacie, który jest kontrowersyjny i budzi emocje mieszkańców - tłumaczył Kęsik, składając wniosek o konsultacje. - Ostatni czas pokazał, że referendum nie jest do końca przyjmowanie przez Polaków, ponadto jest bardzo drogie. Stąd konsultacje. Nie możemy dawać wyborcom jedynie wyboru "za" i "przeciw". Mieszkańcy chcą takiego rozwiązania.

W piśmie Krzyszfofa Soski, wiceprezydenta miasta, do PFS przeczytamy m.in. "Z uwagi na fakt stwierdzenia nieważności Uchwały (...) w zakresie usytuowania pomnika we wskazanej pierwotnie lokalizacji, możliwość wszczęcia konsultacji społecznych w przedmiotowej sprawie jest uzależniona od uzupełnienia wniosku o kluczowy aspekt, jakim jest określenia nowego miejsca posadowienia pomnika. Kwestia ta leży niewątpiwie po stronie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - pomysłodawcy inicjatywy. Tym bardziej dotyczy to drugiego aspektu zgłoszonego przez Pana wniosku dotyczącego wyglądu pomnika, gdzie jako najwłaściwszego adresata wskazać należy również Społeczny Komitet Budowy Pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego".

I dalej: "Dopiero w momencie pełniejszego urealnienia się całej idei, mierzenia poparcia w przedmiotowej sprawie będzie zasadne i miarodajne".

(as)

Na zdjęciu: Piotr Kęsik

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

rob
2015-11-17 13:55:33
Brawo!!
Jak żyć...
2015-11-17 07:04:01
Jakoś trzeba zaistnieć w życiu, a najlepszym narzędziem do tego jest populizm.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA