Niedziela 13 czerwca 2021r. 
REKLAMA

POLREGIO zostaje w regionie. Umowa na kolejne 10 lat podpisana

Data publikacji: 2020-12-08 20:24
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-09 11:54
POLREGIO zostaje w regionie. Umowa na kolejne 10 lat podpisana
Na zdjęciu od lewej: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskie Tomasz Sobieraj, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Artur Martyniuk - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny POLREGIO; Adam Pawlik - Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy POLREGIO. Fot. Urząd Marszałkowski  

Przez następne 10 lat regionalne połączenia kolejowe na Pomorzu Zachodnim obsługiwane będą przez POLREGIO. Umowę ze spółką we wtorek (8 grudnia) podpisali marszałek województwa Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Kontrakt zakłada utrzymanie rocznej pracy eksploatacyjnej na poziomie 5,8 mln pociągokilometrów. Codziennie uruchamianych będzie średnio około 240 pociągów.

- Przed nami wspólne 10 lat z POLREGIO, w trosce o podnoszenie jakości podróży – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz. - W dziesięciu minionych latach udało nam się bardzo dużo. Jako samorząd województwa zmieniliśmy flotę, zmieniliśmy standard w sposób przenoszący nas w XXI wiek. Zaczynaliśmy z pojazdami, które miały często po 50 lat, a dzisiaj mamy najnowocześniejszy tabor w Polsce. Ale z drugiej strony widzimy kolejne wyzwania. Chcemy, żeby standard obsługi był coraz wyższy, chcemy żeby pociągi nie tylko były punktualne, ale żeby były coraz bardziej przyjazne, chociażby rowerzystom. Chcemy wreszcie uruchomić ten wielki projekt, nad którym pracujemy już kilka lat, a więc Szczecińską Kolej Metropolitalną, która ma spowodować, że zainteresowanie tym środkiem lokomocji będzie jeszcze większe – zapowiada marszałek Olgierd Geblewicz

Umowa przewiduje możliwość rozszerzenia współpracy w związku z uruchomieniem Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej (SKM), w ramach której powróci po latach kolejowe połączenie do Polic. POLREGIO zostanie również włączone do pracy nad planowanym wspólnym biletem.

Pociągami regionalnymi podróżuje w Zachodniopomorskiem rocznie ok. 7 mln pasażerów.

Ł.T

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zgred
2020-12-09 11:08:48
Może doczekam się kiedyś ze pociągi REGIO będą skomunikowane w Intercity i odwrotnie. Linia od Koszalina za nic nie pasuje z linią Szczecin Poznań żeby rano dostać się w centrum kraju. Tak samo brak przedłużenia pociągów na Łobez, Świdwin od strony Gdańska, co od strony Warszawy w Koszalinie skręcają na Kołobrzeg. No, ale pociągi mają być punktualne i czyste jak pisze się w artykule, a jak będą wozić pasażerów to czyste nie będą i spóźnienia się pojawią.
Padażet
2020-12-08 22:39:03
A to ci nowina...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ