Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Północ robi porządek

Data publikacji: 10 kwietnia 2016 r. 12:50
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Północ robi porządek
 

Zepsute weki, opony, eternit, stare okna, przeterminowane jedzenie, butelki z moczem przy drodze, pakiety od narkotyków na placu zabaw. Na takie rzeczy natrafiali mieszkańcy Skolwina i Stołczyna podczas weekendowej akcji sprzątania tych terenów. Po raz piąty zorganizowało ją Stowarzyszenie "Skolwin i my". Włączyło się 150 osób. 

W tym roku spotkali się przy pięciu ulicach- Nowy Świat, Celulozowa, Łomżyńska, Stołczyńska i Orna. Przy każdej postawiono kontener. Przyszli członkowie Stowarzyszenia "Skolwin i my", grupa inicjatywna "Stołczyn po sąsiedzku", włączył się Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Stowarzyszenie "Feniks", uczniowie ZS 10, kibice Świtu, ministranci, dzieci ze świetlicy środowiskowej przy DK Skolwin. Przez dwa dni - piątek i sobotę - mieli pełne ręce roboty. 
- Taką akcję organizujemy zawsze wiosną- mówił Bogusław Owsianowski, prezes Stowarzyszenia "Skolwin i my". - To rozległy teren i na pewno życzylibyśmy sobie, żeby było nas więcej. Mieszkańcy chętnie sprzątają na swoich posesjach, ale często śmieci wyrzucają obok. Pobliskie tereny zielone są traktowane jak wysypiska, ludzie zwożą tu z miasta gruz, kleje, folie, kable, eternit - cała ulica Orna jest usłana takimi śmieciami. Tych dużych wysypisk nie jesteśmy w stanie usunąć sami, dlatego wskażemy je miastu. 

W sobotę, po wspólnej pracy, wszyscy spotkali się na pikniku. Z nadzieją, że za rok sprzątania będzie mniej, a chętnych do pomocy więcej.

(gan) 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mieszkaniec Szczecina
2016-04-13 15:11:57
Choć jestem nastolatkiem to popieram takie akcje ,sam już V raz brałem udział w akcji. Mam nadzieję ,że wszystkie nielegalne wysypiska znikną. A pojawią się kosze na śmieci, ławeczki , miejsca na ogniska itp.
Ania.Uczestnik I - V akcji sprzątanie SKOLWINA
2016-04-13 12:04:32
Wiemy, jak wyglądają nielegalne wysypiska śmieci! Wiemy, gdzie ludziom jest za daleko do śmieci! Dzięki takim inicjatywą – V Sprzątanie Skolwina, możemy apelować, dać do myślenia i może zatrzymać machinę wywalania śmieci gdziekolwiek ( tereny natur ). To dobrze, że mini organizacje tj. ”Stowarzyszenie Skolwin i My”, są wstanie zorganizować tak dużą akcję (7 kontenerów, 150 osób) przy mini budżecie i wsparciu lokalny instytucji – BRAWO!!! Nie wywalajcie śmieci, podrzucanie ich w nieprzeznaczonych do tego miejscach jest przejawem „ludzkiej głupoty”.
MIESZKANKA STOŁCZYNA
2016-04-13 10:57:49
Akcja potrzebna w każdej dzielnicy Szczecina,niestety śmieci są wszędzie.Okolice,które były sprzątane w ostatnią sobotę to bardzo piękne miejsca,pełne zieleni,no i te cudne widoki!Zapraszamy do ich obejrzenia,dzielnice północne są też częścią Szczecina i potrzebują zainteresowania za strony władz miasta.Oby więcej było takich akcji!
Dorota
2016-04-12 13:45:31
A kto powiedział, ze sprzatanie jest w trakcie lekcji ? A to czy dzień moa w tym uczestniczyć chyba decydują rodzice i to z rodzicami sprzątają a nie po nich. Skoro sa na tyle rozumne, ze mają świadomość co robią to jest to jak najbardziej pozytywne. Akcje jak najbardziej popieram pretensje miec tylko do tych, którzy ten bałagan zostawili i niekoniecznie sa to mieszkańcy pobliskiej okolicy.
Doris
2016-04-12 11:37:54
Ja już piąty raz brałam udział w akcji sprzątania Osiedla Skolwin-Śmieci jest na pewno mniej ale co róż znajdujemy nowe wysypiska śmieci. Zgadzam się przydały by się kamery i pomoc miasta w zlikwidowaniu wszystkich wysypisk śmieci oraz czy wszystkie domostwa maja kubły na śmieci i Ci co mieszkają domkach i Ci co nadziałkach lub przystaniach. W grupie siła.
Skolwinianin
2016-04-12 11:05:48
Dziwie się wypowiedzi "dzicz ze wschodu". W Wielkopolsce nie brakuje dzikich wysypisk śmieci? Wielkopolaninie obudź się, bo nie wiesz co piszesz. Brak poczucia własności jest w całej Polsce nawet w Wielkopolsce i w niej"dziczy" też nie brakuje. Pan Wielkopolanin uwielbia tylko narzekać, to niech się wyprowadzi ze Szczecina. Akcja jak najbardziej udana, a zwłaszcza potrzebna tak pięknemu Skolwinowi i Stołczynowi (mam na myśli położenie tych dwóch osiedli i otaczającą go zieleń).
Działkowiczka z Ornej
2016-04-12 10:50:37
Przykro ,że już kolejny rok powtarza się ta sama historia,czy nie ma bata na tych brudasów zaśmiecających naszą piękną dzielnicę?Nasz wysiłek to syzyfowa praca,apelujemy o zainstalowanie kamer,bo inaczej trudno złapać na gorącym uczynku!Nie trudno by było zlokalizować brudasa ,gdyby służby się za to wzięły,szybko by znalazły,niekoniecznie dzicz,nowobogacki,którego dom jeszcze pachnie świeżością,a wiadra po emulsji w kolorze elewacji ,leżą na ul. Ornej w krzakach.Tylko kamery mogą wyzwolić nas od syzyfowej pracy.Włodarze miasta !Pomóżcie nam z tym problemem!
Marcin
2016-04-12 09:10:34
Bardzo dobrze ,ze zainteresowała się Naszą Dzielnicą Północna Pani redaktor-Wspólnymi siłami możemy zrobić więcej. Może przedstawiciele władz dostrzegą że my też jesteśmy mieszkańcami Szczecina -i pomogą nam zlikwidować wszystkie nielegalne wysypiska śmieci i zamontują kamery.
Mieszkanka dzielnicy Północ
2016-04-12 08:02:18
Każdy ma prawo wyboru , albo mieszkać wśród śmieci, albo chce to zmienić .Takie akcje są potrzebne .- mam nadzieje że zdołamy zlikwidować wszystkie nielegalne wysypiska śmieci - a Włodarze miasta nam w tym pomogą.Chcemy mieszkać z naszymi dziećmi w pięknej północnej dzielnicy.
mieszkaniec wysypiska na pólnocy
2016-04-11 18:13:11
Faktycznie dziwny jest ten świat. Dzieci sprzątają po rodzicach, patriotach, katolikach,...
z pochodzenia Stołczynianka
2016-04-11 18:07:29
Z całym szacunkiem dawno nie słyszałam większej bzdury "dzicz ze wschodu". Moi rodzice w czasach po wojennych przyjechali do Szczecina z okolic Warszawy.Ciężko pracowali przy odbudowie miasta,które sami wybrali na swój dom i nikt ich tu nie przesiedlał.Szczecinianie doskonale wiedzą dokąd zmierzają. Problem w tym,że ojcom naszego pięknego miasta a mieszkańcom osiedli północnych rzadko bywa " po drodze ".Z całą pewnością mi, moim bliskim,sąsiadom nie brakuje poczucia więzi z miejscem gdzie mieszkamy, pracujemy, wychowujemy nasze dzieci.Tego typu akcje są najlepszym tego dowodem.
Dzieci
2016-04-11 12:58:20
Tylko dlaczego dzieci w czasie lekcji sprzątają po pijakach, narkomanach, brudasach... ? Co z odpowiedzialnością gdyby doszło do zakażenia użytą strzykawką po narkotykach, pokaleczenia itp ? Sprawą powinno zainteresować się kuratorium i kategorycznie zabronić brania udziału przez dzieci w takich akcjach.
z pochodzenia Wielkopolanin
2016-04-10 15:56:04
Przesiedlona po II wojnie "dzicz ze wschodu" jest tego autorem . Brak poczucia własności i pewności , że "gospodarują" na swoim terenie , którego nikt nie odbierze przyczyną...Eh!! Szczecinie dokąd zmierzasz...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA