Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Policjantka z Polic najlepsza w pływaniu

Data publikacji: 16 marca 2017 r. 08:30
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:31

Kamila Wojdak z KPP w Policach trzy razy stanęła na podium podczas V Mistrzostw Policji w Pływaniu. Triumfowała wśród kilkudziesięciu policjantek i otrzymała tytuł Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw. Na co dzień funkcjonariuszka pełni służbę w Ogniwie Ruchu Drogowego.

W ubiegłym tygodniu w Lublinie odbyły się V Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Pośród kilkudziesięciu kobiet w szranki stanęła policjanta z Komendy Powiatowej w Policach. Impreza zorganizowana została na najnowocześniejszym obiekcie pływackim w Polsce. Do sportowej rywalizacji stanęło 82 zawodników. Patronat nad mistrzostwami objął m.in Komendant Główny Policji.

W programie zawodów było 11 konkurencji dla kobiet. St. post. Kamila Wojdak wystartowała w trzech. Za każdym razem pokonała rywalki i stawała na podium, pokazując, że nie ma sobie równych.

Trzy razy zajęła pierwsze miejsce, a w klasyfikacji generalnej otrzymała tytuł Najlepszej Zawodniczki V Mistrzostw Policji w Pływaniu Lublin 2017.

Kamila jest policjantką od ponad 2 lat, a na co dzień służbę pełni w ogniwie ruchu drogowego polickiej komendy. Jej pasją jest głównie pływanie, ale czynnie uprawia także inne dyscypliny sportowe.

To nie pierwszy wyczyn st. post. Kamili Wojdak: w roku 2015 brała udział w Morskiej Policyjnej Sztafecie Kobiet. Razem z innymi funkcjonariuszkami przepłynęła 400 km wzdłuż linii brzegowej Bałtyku. Na podium stanęła również w zawodach policyjnych „Wpław przez Kiekrz”, a w 2016 roku została najlepszą pływaczką Polic.