poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Policjanci znaleźli ponad 200 kilogramów nielegalnego tytoniu

Policjanci znaleźli ponad 200 kilogramów nielegalnego tytoniu

Policjanci znaleźli ponad 200 kilogramów nielegalnego tytoniu
Data publikacji: 2020-01-16 15:48
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-18 13:47
Wywietleń: 718 438329

Policjanci ze Szczecinka zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który ukrywał w bagażniku samochodu worki z tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Kolejne mundurowi znaleźli w magazynach, które zatrzymany 43-latek wynajmował na terenie Szczecinka. Straty Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 225 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą szczecineckiej komendy podejrzewali, że mieszkaniec Miastka przewozi tytoń, który nie jest opatrzony polskimi znakami akcyzy. Wspólnie z kryminalnymi zatrzymali kierowcę Volkswagena Passata do kontroli. Przypuszczenia funkcjonariuszy się potwierdziły – w bagażniku samochodu policjanci znaleźli dwa worki wypełnione krajanką tytoniu. Kolejne worki zostały zabezpieczone w wynajmowanych przez mężczyznę na terenie Szczecinka magazynach.

– Łącznie policjanci zajęli ponad 200 kg pociętego suszu. Mundurowi obliczyli, że wartość uszczuplenia akcyzy wyniosłaby ponad 225 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa – informuje asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku.

Ale to nie jedyny taki przypadek ujawniony przez policję w ostatnim czasie. U 58-letniego mieszkańca Szczecinka mundurowi zarekwirowali prawie 30 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz 350 paczek papierosów różnych marek. W tym przypadku straty Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 41 tys. zł.

Tytoń i papierosy policja przekazała funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Koszalinie, którzy dalej prowadzić będą czynności wobec 43-letniego mieszkańca Miastka i 58-letniego mieszkańca Szczecinka. Mężczyznom grozi nawet do 3 lat więzienia.

(reg)

Fot. policja

Na zdjęciu: Tytoń zarekwirowany przez policję

 

Policjanci znaleźli ponad 200 kilogramów nielegalnego tytoniu

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie