piątek, 15 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Policjanci zapobiegli samobójstwu

Policjanci zapobiegli samobójstwu

Policjanci zapobiegli samobójstwu
Data publikacji: 2017-05-08 11:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:22
Wywietleń: 541 251604

Świnoujscy policjanci uratowali 23-latka, który zamierzał targnąć się na swoje życie. - Szybka reakcja i zaangażowanie mundurowych sprawiły, że mężczyzna żyje i trafił do szpitala, gdzie został otoczony opieką lekarską - podaje Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

W sobotę około południa dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu został telefonicznie poinformowany o mężczyźnie, który zamierza popełnić samobójstwo z powodów osobistych. 23-latek po ostatnim kontakcie telefonicznym, wyłączył telefon. Trzeba było działać szybko.

- Policjanci  po zgłoszeniu natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. W poszukiwania zaangażowało się kilkudziesięciu funkcjonariuszy wraz z dwoma psami tropiącymi. Rozpoczęła się walka z czasem, której ceną było ludzkie życie - informuje B. Olszewska.

Podczas sprawdzania ulic miasta jeden z patroli zauważył idącego w kierunku lasu młodego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego. W czasie rozmowy z policjantami 23-letni świnoujścianin przyznał, że szedł tam z  zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe. Lekarz zdecydował o przewiezieniu mężczyzny do szpitala, gdzie zostanie otoczony specjalistyczną opieką. B. Olszewska dodaje, że dzięki natychmiastowej reakcji, determinacji i zaangażowaniu, policjanci ze Świnoujścia zapobiegli tragedii. W wielu przypadkach tylko szybka interwencja policji ratuje ludzkie życie.

BaT

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

ola
A jeszcze jedno Zycie lubi platac figle Zebys sam lub sama nie musiala placic za szpital psychiatryczny Jesli to jest wedlug ciebie cena ludzkiego zycua!!!
2017-05-08 17:08:11
ola
Nim cos napiszesz pomysl No chyba ze jestes bez uczuc Nie zycze ci zeby ktos bliski znalazl sie w takiej sytuacji Delikatnie mowiac jestes pozbawiona empatii.......
2017-05-08 17:03:23
ola
Nim cos napiszesz pomysl No chyba ze jestes bez uczuc Nie zycze ci zeby ktos bliski znalazl sie w takiej sytuacji Delikatnie mowiac jestes pozbawiona empatii.......
2017-05-08 17:03:23
rob
No wlasnie
2017-05-08 15:10:03
hm
I po co komuś przeszkadzać w realizacji jego życiowych planów. Prędzej, czy później i tak to zrobi, a teraz tylko będziemy musieli ponosić koszty leczenia psychiatrycznego.
2017-05-08 13:26:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy