wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Policjanci z ratownikami reanimowali mężczyznę

Policjanci z ratownikami reanimowali mężczyznę

Policjanci z ratownikami reanimowali mężczyznę
Data publikacji: 2017-03-31 09:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:32
Wywietleń: 655 230840

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu sierż. Paweł Lisok i st. post. Michał Maroński pełnili w środę służbę patrolową. Gdy po godzinie 9.00 otrzymali informację od dyżurnego jednostki, że idący chodnikiem na promenadzie mężczyzna nagle upadł i nie daje oznak życia, natychmiast ruszyli na miejsce zgłoszenia.

Funkcjonariusze znaleźli na chodniku leżącego mężczyznę i rozpoczęli sprawdzanie funkcji życiowych. Mężczyzna nie reagował, nie dawał oznak życia i nie oddychał. W tym czasie do poszkodowanego przybyła również załoga Pogotowia Ratunkowego. Lekarz stwierdził rozległy zawał.

- Rozpoczęła się walka z czasem. Ratownicy medyczni na zmianę z funkcjonariuszami wykonywali masaż serca, mężczyźnie podano tlen, intubowano oraz użyto defibrylatora. Walka o życie człowieka została wygrana - jego serce zaczęło bić. Na miejscu pojawił się helikopter, który zabrał 67-latka na specjalistyczny oddział szpitala w Szczecinie. Pozostaje nadzieja, że mężczyzna pod opieką lekarzy-specjalistów wróci do zdrowia - podkreśla asp. sztab. Beata Olszewska. (k)

 Fot. Sławomir Ryfczyński

Komentarze

Prosta zwykla Recepta...
By nie obciazac Serca... poprzez osadzanie sie choleterolu w zylach, nalezy spozywac jak najmniej tluszow i cukrow, dobrze sie odzywiac z udzialem warzyw i owocow oraz byc w ruchu poprzez roznego rodzaju Sporty... jak i chocby szybsze spacery minimum 1 godz. dziennie ! Nie mowiac juz o spozywaniu wiekszej ilosci posilkow po godz. 20.00..! Nalezy takze prowadzic... jak najmniej nerwowo-stersowe zycie, bez palenia papierosow i picia duzych ilosci Alkoholu z piwami wlacznie !!
2017-03-31 11:35:39
Super wiadomość.
Medale dla wszystkich uczestników tej akcji. BRAWO!!! Przechodnie też powinni mieć podstawową wiedzę o ratowaniu życia, nigdy nie wiadomo, kiedy się ona przyda.
2017-03-31 10:01:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie