Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Policjanci w Świnoujściu dostali translatory. Ułatwią kontakt z obcokrajowcami

Data publikacji: 2019-12-06 13:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-08 13:55
Policjanci w Świnoujściu dostali translatory. Ułatwią kontakt z obcokrajowcami
 

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu otrzymała translatory symultaniczne. Ułatwią one policjantom kontakt z osobami, które nie porozumiewają się w języku polskim. Urządzenie potrafi tłumaczyć mowę w ponad 50 językach. Translatory zostały zakupione w ramach projektu „Żyć jak Secundus - uczyć się przez całe życie”.

- Policjanci podczas pełnienia służby podejmują interwencję w stosunku do osób różnych narodowości. Zdarza się, że osoby te porozumiewają się jedynie w swoim ojczystym języku. Dzięki translatorom symultanicznym policjant będzie mógł bez problemu porozumieć się z obcokrajowcem i podjąć stosowne czynności - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ze świnoujskiej policji.

Urządzenia trafiły w pierwszej kolejności w ręce policjantów z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, a także do oficerów dyżurnych, którzy ze względu na charakter pełnienia służby, mają częsty kontakt z obcokrajowcami.

Sześć urządzeń Vasco Mini 2 zostało zakupionych w ramach programu „Żyć jak Secundus - uczyć się przez całe życie”. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Maklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska w Euroregionie Pomerania).

BaT

Fot. KMP w Świnoujściu

Na zdjęciu: Urządzenia trafiły przede wszystkim w ręce policjantów z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, a także do oficerów dyżurnych, którzy ze względu na charakterystykę pełnienia służby, mają częsty kontakt z obcokrajowcami.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jeszcze bardziej Zdziwiony od @ Zdziwionego
2019-12-07 10:36:32
"Przecież translator można zainstalować za darmo w każdym smartfonie." Debilek z "ajpodem". Zastanawiałeś się co zrobi "przyjaciel człowieka" gdy nie będzie "odbioru" (poza zasiągiem jakiegoś ORANGE)?
Zdziwiony
2019-12-06 22:43:20
Przecież translator można zainstalować za darmo w każdym smartfonie.
Obywatel Rzeczpospolitej
2019-12-06 21:38:45
Proszę o translatory dla polskich polityków którzy mówią tym samym językiem a w ogóle się nie rozumieją i stąd się ciągle kłócą w TV i w Sejmie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ