środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Policja zlikwidowała blisko tysiąc krzaków konopi

Policja zlikwidowała blisko tysiąc krzaków konopi

Policja zlikwidowała blisko tysiąc krzaków konopi
Data publikacji: 2015-09-28 10:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 618 24365

Funkcjonariusze szczecińskiego Zarządu CBŚP ujawnili kolejną uprawę konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli blisko tysiąc krzewów i około kilograma suszu roślinnego. Zabezpieczone narkotyki  na czarnym rynku warte są nie mniej niż 440 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymanych zostało czterech mieszkańców Szczecina. 

Policjanci Centralnego Biura zlikwidowali na  terenie powiatu goleniowskiego plantację konopi indyjskich i zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do jej uprawy. Śledczy oprócz  846 krzaków konopi ujawnili  również blisko kilogram wysuszonej marihuany.Plantacja mieściła się w jednej z miejscowości powiatu goleniowskiego, gdzie mieszkańcy Szczecina  wynajęli halę. Podczas przeszukania w jednym z pomieszczeń śledczy znaleźli  przygotowaną  plantację. 

Uprawiane tam rośliny miały cieplarniane warunki, zainstalowane było tam ogrzewanie i wentylacja, pozwalająca na ciągłą wymianę powietrza, oraz system oświetleniowy. W drugiej z hal  znajdowało się kilkaset kolejnych krzaków o wysokości 5cm – 30 cm przygotowywanych do wzrostu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzewani szykowali kolejne pomieszczenie w budynku, gdzie mieli uprawiać następną partię konopi indyjskich. 

Policjanci ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające, z których można było uzyskać około 22-25 kilogramów narkotyków o  szacunkowej wartości detalicznej na czarnym rynku ponad 440 tysięcy złotych. 

W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 33 do 43 lat. Wszyscy podejrzewani trafili do policyjnego aresztu. Trzech z zatrzymanych było wcześniej notowanych. Wkrótce o ich losach zadecyduje sąd. 

Za uprawę i posiadanie znacznej ilości środków odurzających może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

(isz)

Komentarze

Śmierć
Jak to jest, że wciąż słyszy się o likwidowanych plantacjach, a nie mówi się, gdzie te rośliny były potem sprzedawane? Przecież to chyba nie marchewka, że można zebrać i iść sprzedać na targ, tylko trzeba mieć chyba dziesiątki kupców, skoro rosło tak dużo tej zieleniny.
2015-09-28 10:18:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie