czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Policja zlikwidowała blisko tysiąc krzaków konopi

Policja zlikwidowała blisko tysiąc krzaków konopi

Policja zlikwidowała blisko tysiąc krzaków konopi
Data publikacji: 2015-09-28 10:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 582 24365

Funkcjonariusze szczecińskiego Zarządu CBŚP ujawnili kolejną uprawę konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli blisko tysiąc krzewów i około kilograma suszu roślinnego. Zabezpieczone narkotyki  na czarnym rynku warte są nie mniej niż 440 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymanych zostało czterech mieszkańców Szczecina. 

Policjanci Centralnego Biura zlikwidowali na  terenie powiatu goleniowskiego plantację konopi indyjskich i zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do jej uprawy. Śledczy oprócz  846 krzaków konopi ujawnili  również blisko kilogram wysuszonej marihuany.Plantacja mieściła się w jednej z miejscowości powiatu goleniowskiego, gdzie mieszkańcy Szczecina  wynajęli halę. Podczas przeszukania w jednym z pomieszczeń śledczy znaleźli  przygotowaną  plantację. 

Uprawiane tam rośliny miały cieplarniane warunki, zainstalowane było tam ogrzewanie i wentylacja, pozwalająca na ciągłą wymianę powietrza, oraz system oświetleniowy. W drugiej z hal  znajdowało się kilkaset kolejnych krzaków o wysokości 5cm – 30 cm przygotowywanych do wzrostu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzewani szykowali kolejne pomieszczenie w budynku, gdzie mieli uprawiać następną partię konopi indyjskich. 

Policjanci ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające, z których można było uzyskać około 22-25 kilogramów narkotyków o  szacunkowej wartości detalicznej na czarnym rynku ponad 440 tysięcy złotych. 

W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 33 do 43 lat. Wszyscy podejrzewani trafili do policyjnego aresztu. Trzech z zatrzymanych było wcześniej notowanych. Wkrótce o ich losach zadecyduje sąd. 

Za uprawę i posiadanie znacznej ilości środków odurzających może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

(isz)

Komentarze

Śmierć
Jak to jest, że wciąż słyszy się o likwidowanych plantacjach, a nie mówi się, gdzie te rośliny były potem sprzedawane? Przecież to chyba nie marchewka, że można zebrać i iść sprzedać na targ, tylko trzeba mieć chyba dziesiątki kupców, skoro rosło tak dużo tej zieleniny.
2015-09-28 10:18:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie