niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Policja apeluje: Nie wchodźcie na lód!

Policja apeluje: Nie wchodźcie na lód!

Policja apeluje: Nie wchodźcie na lód!
Data publikacji: 2018-03-20 12:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:06
Wywietleń: 1257 319110

Mimo apeli o zachowanie ostrożności na zamarzniętych akwenach, nie brakuje osób, które nie zwracając uwagi na niebezpieczeństwo, wchodzą na lodową taflę. W poniedziałek dwóch mieszkańców województwa zachodniopomorskiego utopiło się prawdopodobnie po załamaniu się lodu.

Do tragicznych zdarzeń na zamarzniętych jeziorach doszło w powiecie drawskim i łobeskim. Zginęli dwaj mężczyźni, którzy wędkowali na zamarźniętych jeziorach. Jeden z nich - 49 -latek utopił się jeziorze Czaple w Drawsku Pomorskim. Druga z ofiar to 62-latek, który utonął podczas połowu ryb na małym zbiorniku wodnym w powiecie łobeskim.

- Obecnie mamy czas roztopów. Praktyka pokazuje, że jest to czas kiedy dochodzi do największej liczby nieszczęśliwszych zdarzeń - informuje podkom. Mirosława Rudzińska.

Policjanci ostrzegają - na zbiornika wodnych jest warstwa lodu, która szybko nie zniknie ale będzie coraz słabsza i może nie wytrzymać ciężaru człowieka, dlatego nie należy na nią wchodzić. Dorosła osoba w lodowatej wodzie po minucie traci świadomość, po trzech minutach nie ma już siły, by wydostać się samodzielnie z wody. Jeżeli zobaczymy kogoś kto wpadł pod lód, koniecznie zadzwońmy po pomoc.

Policjanci od początku zimy prowadzą akcje profilaktyczne oraz patrolują tereny w pobliżu wody. We wtorek od rana funkcjonariusze z referatu konnego pracują w okolicach jeziora Głębokie w Szczecinie. (k)

Fot. Policja

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie