niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pokazali skarb z Mołtowa

Pokazali skarb z Mołtowa

Pokazali skarb z Mołtowa
Data publikacji: 2016-06-22 20:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 1758 140315

W środę w kołobrzeskim Muzeum Oręża Polskiego po raz pierwszy zaprezentowano publicznie skarb z Mołtowa. Mowa o znalezisku, jakie na początku maja odkryli amatorzy przeszukiwania lasów z wykrywaczem metalu.

O odkryciu została powiadomiona policja i muzealnicy. Ściągnięci na miejsce archeolodzy jeszcze raz dokładnie zbadali teren. Okazało się, że odnalezione zostały zabytki ze zbiorów przedwojennego Pomorskiego Muzeum Krajowego w Szczecinie. Łatwo to było ustalić, bo precjoza zostały przez dawnych muzealników zinwentaryzowane i oznaczone.

W czasie II wojny światowej Niemcy systematycznie ukrywali zgromadzone w muzeach zabytki. Tak też było z tym odnalezionych w położonej na terenie gminy Gościno wsi Mołtowo. Okazuje się jednak, że odkryto tylko część ukrywanych tam eksponatów. Z muzealnych dokumentów wynika, że w miejscowości ulokowano aż 10 skrzyń z cennymi szczecińskimi zabytkami.©℗

(pw)

Fot. Artur BAKAJ

Komentarze

.
tylko w Polsce jest tak poj... prawo odnośnie poszukiwania skarbów.. Ja jak coś kiedyś znajdę, choć na razie nie szukam, to nigdy nie oddam !! :) wszystko powinno noleżeć do znalazcy, a jakby jakieś muzeum chciało to niech buli kasiore :)
2016-06-23 08:15:44

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie