Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Pogotowie przy ul. Duńskiej w czerwcu 2021?

Data publikacji: 2020-03-13 17:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-15 13:47
Pogotowie przy ul. Duńskiej w czerwcu 2021?
 

W piątek (13 marca) została podpisana umowa na budowę nowej siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Duńskiej 1 w Szczecinie. Wykonawcą robót za blisko 16 milionów złotych została firma CALBUD.

– Powstanie nowej stacji pogotowia skróci czas dojazdu do pacjentów północnych części miasta o co najmniej 15 minut. Teraz ambulanse stacjonują przy al. Wojska Polskiego pod gołym niebem. Zimą, przed wyjazdem do pacjenta, trzeba skrobać w nich szyby i je ogrzewać. W nowej siedzibie karetki będą w ciągłej gotowości, ponieważ będą stacjonować w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach. Poprawią się także warunki socjalno-bytowe dla zespołów ratownictwa medycznego, dzięki czemu praca i oczekiwanie na wezwanie będą odbywać się w godziwych warunkach - mówi Roman Pałka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Projekt siedziby przy ul. Duńskiej wykonało konsorcjum CH2 Architekci i NAAN Architekci. Natomiast wykonawcą została firma CALBUD.

Wizualizacja nowej WSPR

- Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy przystąpić do tej inwestycji – mówi Edward Osina, prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego CALBUD. - Osobiście jestem bardzo usatysfakcjonowany z tego, że będziemy budować nową siedzibę pogotowia. Też dlatego, ponieważ mój ojciec był sanitariuszem. Dołożymy wszelkich starań, aby zrealizować tę inwestycję w sposób wzorcowy.

Edward Osina dodał, że jeśli nie będzie żadnych nieprzewidzianych okoliczności, prace mogą zakończyć się wcześniej niż zakłada umowa (czerwiec 2021). Roboty budowlane mają się rozpocząć w przyszłym tygodniu. Wykonawca ma 15 miesięcy na zakończenie prac.

Budowa będzie kosztować 15 927 927 zł. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków własnych WSPR oraz funduszy z Urzędu Marszałkowskiego. Olgierd Geblewicz przekazał w piątek dyrektorowi WSPR Romanowi Pałce czek na 6 mln zł.

Przypomnijmy, że Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego planuje wybudowanie dwóch nowych siedzib w Szczecinie. Pierwsza z nich znajdzie się przy ul. Duńskiej 1. Na 4856 metrach kwadratowych zostanie wybudowany dwukondygnacyjny budynek, w którym znajdą się pomieszczenia dla zespołów ratownictwa medycznego i zaplecze garażowo-techniczne dla ambulansów. Oprócz pokoi dla ratowników, powstaną także biura, serwerownia oraz pomieszczenia do mycia sprzętu i dezynfekcji karetek. Przy Duńskiej docelowo stacjonować będzie na co dzień 6 zespołów ratownictwa medycznego, które zostaną przeniesione z al. Wojska Polskiego.

(kn)

Fot. WSPR

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

glut
2020-03-14 15:04:10
Zasadnym byłoby chyba zwrócić się o dostęp do informacji publicznej, ile h dyżurów poselskich odbyła Paczkowska w swoim biurze w Koszalinie, czy tylko kursuje między Warszawą a Szczecinem na konferencje prasowe, zakłamane babsko rude?
antyPSL
2020-03-14 11:53:39
Poseł Rzepa uśmiech przez łzy... Był wicemarszałkiem był kimś w regionie. Teraz jako poseł opozycji, tym bardziej "newbies" jest z całym szacunkiem... hmmm trudno określić aby nie obrazić. Stąd te usilne wciskanie się na wydarzenia organizowane przez Marszałka, czy włodarzy gmin, w których rządzi PSL a dokładnie jego zwolennicy.
Myśl
2020-03-14 09:33:42
Wszystko psuje ten okropny, 'rozmodlony' drugi plan. Co ci ludzie tam robią? Niedobrze się człowiekowi robi na taki widok. Stacja pogotowia jest oczywiście potrzebna, ale ta 'uroczystość' zepsuta.
roger
2020-03-14 09:03:02
co tam robią z tyłu komuchy i kodziarze i jaruś z tym infantylnym usmieszkiem
co?
2020-03-13 20:51:59
Ma z tym wspólnego Paczkowska? Karetki z Duńskiej będą obsługiwały Koszalin, z którego jest posłanką? Niech się tu przestanie lansować stara p..cz tylko pomaga tym 15 tys naiwniaków, którzy ją wybrali w OW 40.
lena
2020-03-13 20:16:46
ten co podpisał to nie ma mózgu!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ