środa, 16 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Podwórka, okna i balkony odświętne

Podwórka, okna i balkony odświętne [GALERIA]

Podwórka, okna i balkony odświętne
Data publikacji: 2017-12-26 20:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:59
Wywietleń: 1664 306800

Mimo pory jesienno-zimowej nasi Czytelnicy nie zapominają o swoim najbliższym otoczeniu. Dbają o jego wygląd cały rok, a nie tylko wiosną i latem. Zwłaszcza w okresie świąteczno-noworocznym dają upust swoim pomysłom na ozdabianie domowych ogródków, podwórek przy kamienicach czy swoich balkonów. 

W gronie tych, którzy zadają sobie trud, choć - jak sami podkreślają - to dla nich miła odmiana i radość w czasie długich szarych dni, kiedy zieleni i kwiatów wkoło nie uświadczysz, nie brak uczestników naszego corocznego konkursu "Cały Szczecin w kwiatach". 

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia do obejrzenia przystrojonego bombkami i rozświetlanego lampkami na ten czas okazałego świerka, rosnącego pośrodku zieleńca i kwietnika na podwórzu małej sąsiedzkiej wspólnoty w kamienicy przy ul. Legionów Dąbrowskiego, zaprosił nas Franciszek Konkolowski. Z własnej inicjatywy i dzięki samym sobie współmieszkańcy kamienicy, którzy dorzucili świątecznych ozdób, mają za oknami miły akcent, który cieszy ich oczy długimi wieczorami i podczas krótkich dni.

Każdego roku o oryginalną instalację świąteczno-noworoczną na swoim balkonie, który tonie w zieleni i w kwiatach od wiosny do nastania jesieni, dba również Tadeusz Słodkowicz. I teraz na fragmencie elewacji jednego z wieżowców przy ul. Szafera wzrok przechodniów przykuwa iluminacja z zaprzęgiem Mikołaja.

Takie jak powyżej przykłady mobilizują i innych. Dlatego coraz więcej balkonów i okien mieszkań, czy przydomowych ogródków w różnych częściach miasta z roku na rok zamienia się w miejsca ekspozycji licznych iluminacji czy akcentów i symboli kojarzonych z tradycjami bożonarodzeniowymi i nadchodzącym nowym rokiem. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK 

Podwórka, okna i balkony odświętne Podwórka, okna i balkony odświętne Podwórka, okna i balkony odświętne Podwórka, okna i balkony odświętne Podwórka, okna i balkony odświętne Podwórka, okna i balkony odświętne Podwórka, okna i balkony odświętne Podwórka, okna i balkony odświętne Podwórka, okna i balkony odświętne Podwórka, okna i balkony odświętne Podwórka, okna i balkony odświętne Podwórka, okna i balkony odświętne Podwórka, okna i balkony odświętne

Komentarze

@miś na miarę
Ojciec mój z dziada pradziada -rzemieślnik z rzemieslników nosił jeszcze przed II wojną kapelusz i krawat. Ja , ani kapelusza ani krawata nie noszę...tak w czasach "komuny" jak i katol-pis-komuny! Więc szufladkuj mnie jak chcesz "miśku". Obs.ryvam ciebie i wszystkie parafie! Polecam: Racjonalista.pl- może zmądrzejesz!
2017-12-27 23:52:27
Miś na Miarę
Panie "Obs.ryverze" było sobie postawić kopię Kaplicy Sykstyńskiej albo zawiesić jakieś arcynowoczesne dzieło konceptualne. Przypieprzanie się do świątecznych dekoracji, które ex definitione mają taki a nie inny charakter, zdradza strasznego snoba i nuworysza. Pierwsze pokolenie w krawacie, co?
2017-12-27 17:41:55
Obs.ryver
Kicz i chała!
2017-12-27 14:22:26
hoł
Fajnie to wygląda, nawet bez śniegu.
2017-12-27 07:05:08
Nuże absztyfikant, wypróżnij się. Temat dla ciebie.
.
2017-12-26 21:59:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie