Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Podróżujących PKP wita nowy mural

Data publikacji: 01 lipca 2019 r. 10:51
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:44
Podróżujących PKP wita nowy mural
 

„Wpisz w nawigację podróż w nieznane” – takie hasło mogą zobaczyć podróżni wjeżdżający i wyjeżdżający pociągiem ze Szczecina. Stworzyli je szczecinianie podczas warsztatów kreatywnego pisania Loesje. To międzynarodowa inicjatywa zrzeszająca twórców inspirujących sloganów, które powstają w przestrzeni miejskiej już ponad 20 państw.

Na ścianie budynku przy ul. Krzysztofa Kolumba 3 w Szczecinie od niedawna widnieje minimalistyczny mural. Hasło „Wpisz w nawigację podróż w nieznane” namalowano białymi literami na naturalnym tle ściany. To charakterystyczna oszczędność formy murali Loesje, które kładą nacisk przede wszystkim na treść przekazu.

– Hasło nawiązuje do „podróżnego” charakteru okolicy, widać je z dworca głównego PKP – wyjaśnia Kamila Romanowicz z Loesje Polska. – Będzie witać i żegnać szczecinian oraz turystów i mam nadzieję, że wywoła uśmiech na wielu twarzach. A może nawet zainspiruje, by „wsiąść do pociągu byle jakiego” i ruszyć w podróż w nieznane.

Tekst na mural powstał podczas bezpłatnych warsztatów kreatywnego pisania Loesje, które się odbyły w kwietniu tego roku w Szczecinie. Ich uczestnicy pracowali przez kilka godzin nad stworzeniem hasła. Jego przekaz ma zachęcać do odkrywania nieznanych zakątków zarówno miasta, jak i kraju oraz świata.

Loesje to międzynarodowy ruch zrzeszający twórców inspirujących tekstów i sloganów umieszczanych na plakatach, chodnikach oraz ścianach budynków. Celem inicjatywy jest promowanie tolerancji, wolności słowa, pozytywnego nastawienia do życia oraz zachęcanie do refleksji i angażowania się w życie społeczne. Każde hasło Loesje jest wspólną pracą ok. 20-30 osób. Hasła te można zobaczyć w kilkuset miastach, w ponad 20 państwach na całym świecie, w tym także w Polsce. Wcześniej w naszym kraju murale z hasłami Loesje powstały m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie.

Mural w Szczecinie stworzono w ramach miejskich projektów „Niwelacja błędów infrastrukturalnych poprzez sztukę ulicy – Street Art” oraz „Poprawa estetyki przestrzeni miasta Szczecin”.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska
 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ale
2019-07-01 17:41:40
Ale mogli najpierw wyremontować tynk a później taki ohydny napis namalować - wstyd
Już jak czytam "mural", to się we mnie gotuje. A jak widzę...
2019-07-01 16:08:47
Dlaczego zupełnie legalnie polska architektura może być tak obsrywana??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA