czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Podejrzany błyskawicznie zatrzymany

Podejrzany błyskawicznie zatrzymany

Podejrzany błyskawicznie zatrzymany
Data publikacji: 2015-11-10 17:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1634 36673

Do zabójstwa przy ul. Santockiej w Szczecinie doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jeszcze w poniedziałek policja zatrzymała podejrzanego - Macieja G. To 35-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Przyznał się do winy, ale twierdzi, że zaatakował w obronie koniecznej. Nim został przesłuchany, musiał wytrzeźwieć, miał niemal promil alkoholu we krwi.

Czterdziestoletni szczecinianin - Wojciech W. w bloku przy Santockiej mieszkał od wielu lat. Jego partnerka - Monika M., o sześć lat młodsza, wprowadziła się tutaj niedawno. To oni zginęli prawdopodobnie od ciosów zadanych przez znajomego, który od jakiegoś czasu razem z nimi pomieszkiwał w niewielkim lokum na parterze budynku. 

 W tle zbrodni był alkohol.

- Maciejowi G. policjanci do protokołu przedstawili zarzut popełnienia dwóch zabójstw.Przyznał się do ich popełnienia, złożył obszerne wyjaśnienia, wskazał, iż działał w ramach obrony koniecznej. Po wpłynięciu akt do Prokuratury Rejonowej Szczecin - Zachód prokurator ogłosił zarzuty podejrzanemu, ten ponownie przyznał się, podtrzymał wyjaśnienia złożone policji, odmawiając dalszego ich składania. Do sądu skierowano wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu. Za przestępstwo, do którego doszło grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż osiem lat, dwadzieścia pięć lat lub dożywotnio - tłumaczy Jacek Powalski (na zdj.), rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. (kol)

 Więcej o tym, co wydarzyło się przy ul. Santockiej - w czwartkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie