Piątek 03 lutego 2023r. 
REKLAMA

Podejrzane maile

Data publikacji: 2018-12-23 11:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Podejrzane maile
 

Grupa Energa otrzymała sygnały od zaniepokojonych klientów, do których przysłano tajemnicze maile bez logo firmy, podpisane fałszywym imieniem i nazwiskiem z dopiskiem „ENERGA”. Firma prosi o ostrożność.

– Wiadomości zawierały informację o rzekomej wysyłce potwierdzenia salda klientów i link do strony, która w rzeczywistości służyć może do kradzieży danych z naszego komputera bądź przejęcia kontroli nad naszym urządzeniem – przestrzega Andrzej Dunajski, dyrektor Biura Prasowego Grupy Energa. – Uwaga: treść maila, jaki otrzymają nasi klienci od cyberprzestępców podszywających się pod Energę, może się różnić w zależności od konkretnego przypadku. Prosimy wszystkich o zachowanie ostrożności. Jeśli jakikolwiek mail wzbudza wątpliwość naszych klientów co do tego, czy faktycznie został nadany przez pracownika Energi, prosimy o kontakt z infolinią pod numerem 555 555 555 w celu upewnienia się, że nie stali się celem cyberprzestępców.

Jak dodaje A. Dunajski, sprawdzając wiadomości e-mail, zawsze należy zachować szczególną ostrożność. Nie należy otwierać załączników lub klikać odnośników, co do których nie mamy pewności, bo może doprowadzić to do zainfekowania komputera. Warto się skoncentrować na nagłówku wiadomości i spróbować się upewnić, czy faktycznie pochodzi ona od właściwego nadawcy.

– Sprawdzajmy też, czy w treści listu nie ma błędów bądź literówek – apeluje dyrektor i zaznacza, że dodatkowym zabezpieczeniem przed cyberatakami jest regularne wykonywanie kopii zapasowych (na wypadek infekcji typu ransomware), aktualizowanie systemu i programów, oraz posiadanie aktualnego programu antywirusowego.

(ek)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA