sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Podaruj swoje włosy

Podaruj swoje włosy

Podaruj swoje włosy
Data publikacji: 2016-01-20 10:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1316 105799

Akcja "Daj Włos" ruszyła w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na peruki wśród chorych, którzy po chemioterapii stracili włosy. W Trzebiatowie do przedsięwzięcia włączył się jeden z miejscowych salonów fryzjerskich. Znalazły się także chętne panie, które pozwoliły skróci sobie włosy.

Akcja "Daj Włos" w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To odpowiedź na bardzo duże zapotrzebowanie na peruki z naturalnych włosów, które w przypadku osób chorych na raka są refundowane przez NFZ tylko w części.

– To bardzo dobry pomysł. Nie wahałam się ani chwili, by włączyć się do akcji - mówi Joanna Łodziato, właścicielka salony fryzjerskiego w Trzebiatowie. – Aby oddać swoje włosy należy spełnić tylko jeden warunek, włosy muszą mieć co najmniej 25 centymetrów. Każdy może je oddać: zarówno kobieta jak i mężczyzna. Włosy mogą być również farbowane. Zainteresowanie jest dosyć duże. Podczas pierwszego dnia zbiorki zgłosiły się aż cztery osoby.

Zaznacza jednocześnie, że usługa jest charytatywna, a ścięcie i modelowanie włosów będzie bezpłatne.

– Lubię pomagać. Zawsze chciałam oddawać krew lub szpik kostny, ale tego zrobić nie mogę. Dlatego też jedyne co mogę, to oddać swoje włosy. Żyję w cieniu choroby nowotworowej, ponieważ moja mama zmarła na białaczkę. Możliwość zrobienia czegoś dla osób chorych na raka jest dla mnie bardzo ważna – tłumaczy Anna Kruczkowska, która wspólnie z córką zdecydowała się podarować włosy. – Postanowiłam zmienić coś w swoim wyglądzie. Ileż można być rozpoznawalnym po długim, jasnym warkoczu? Podobnie jak mama lubię pomagać. Co prawda, ja krew oddawać mogę, ale skoro mogę oddać coś jeszcze, to dlaczego nie? – dodała Czesława Wyskoińska.

Odpowiednio ścięte włosy powędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia. ©℗

Tekst i fot. Marzena Domaradzka

 

Na zdjęciu: Joanna Łodziato czeka codziennie na osoby, które chcą podarować swoje włosy. Tym razem na fotelu zasiadła Czesława Wysokińska, która wspólnie z mamą zdecydowała się by pomóc chorym.

Komentarze

isio
Gratulacje pani czeslawo dobra decyzja 😊
2016-01-20 15:27:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie