Niedziela 05 lutego 2023r. 
REKLAMA

Poczta zmienia godziny pracy i wstrzymuje przesyłki za granicę

Data publikacji: 2020-03-15 22:26
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-16 00:55
Poczta zmienia godziny pracy i wstrzymuje przesyłki za granicę
 

Poczta Poczta to kolejna instytucja, która wprowadza ograniczenia w swojej działalności, by zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem. Dostosowując się do ograniczeń związanych z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, od poniedziałku (16 marca) wstrzymane zostaną przyjęcia przesyłek za granicę. Zmieni się także organizacja pracy placówek pocztowych.

Od poniedziałku w związku z zawieszeniem transportu lotniczego poczta wstrzymuje przyjęcia przesyłek do innych krajów. Wcześniej dotyczyło to Włoch i Stanów Zjednoczonych. 

Ponadto wprowadzone zostają zmiany w organizacji pracy placówek pocztowych:

godziny pracy w dni robocze ulegają skróceniu do 6 godzin, przy czym w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14-20 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę. Także pozostałe placówki czynne dotąd w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny – szczegółowe informacje o czasie pracy poszczególnych urzędów pocztowych można sprawdzić na www.poczta-polska.pl;
praca placówek całodobowych zostaje skrócona - będą czynne przez 7 dni w tygodniu od godz. 8 do 20;
punkty obsługi klienta w galeriach handlowych będą nieczynne.

Organizacja obsługi klienta w placówkach pocztowych będzie oparta o zasadę, że przy każdym czynnym okienku może przebywać jedna osoba. Szczegółowe informacje będą umieszczone na drzwiach wejściowych.

- Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów i pracowników, w placówkach zostały już wprowadzone tzw. strefy ochronne w bezpośredniej obsłudze klienta - przypomina Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. - Osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi. Bliżej do pracownika klienci powinni podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę pracownika.

Poczta nie zmienia zasad wypłaty przekazów rentowo-emerytalnych. Dla osób objętych kwarantanną, a pobierających te świadczenia, zostaną wdrożone szczególne procedury. 

(ip), ToT

Fot. Poczta Polska 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

dexter
2020-03-16 00:39:04
poczta to jedna wielka porażka. dobre stanowiska zajmują tylko i wyłącznie "klany" rodzinek i znajomych. pracownicy biurowi i ich ilość top absurd tysiąclecia:)))

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA