poniedziałek, 26 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Poczciwy stary Edi

Poczciwy stary Edi

Poczciwy stary Edi
Data publikacji: 2020-10-18 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-18 23:53
Wywietleń: 621 478456

Schroniskowe realia pokazują, że nie jest łatwo znaleźć dom dla niepozornego buraska o siwym pyszczku. Ale to właśnie dzięki takiemu psu, któremu uśmiech z pyska nie schodzi, czyjś dom ma szansę nabrać barw, a życie stać się lepszy.

Edi trafił do schroniska na początku września 2020 r. Poprzedni właściciel starego psa się pozbył w centrum Szczecina: pewnie jedynego swego prawdziwego przyjaciela odtrącił, wyrzucając na ulicę.

– Widać, że już niemłody. Mimo to woli brykać, niż zalegać na kanapie – o Edim opowiadają jego schroniskowi opiekunowie. – Jest wspaniałym kompanem na długie spacery. Delikatnie chodzi na smyczy i cały czas sprawdza, czy opiekun jest obok. Na wybiegu nie odpuszcza żadnej zabawce. Piłka, szarpak, pluszak – wszystkim chce się bawić naraz. Potrzebuje nieco ogłady, bo w trakcie zabawy trochę się nakręca i zdarza się, że nierozważnie skoczy na człowieka. Dlatego polecamy go raczej do domu z większymi dziećmi. Najlepiej też bez innych zwierząt, bo jest nieprzychylny nie tylko kotom.

Psy różnie znoszą traumę porzucenia. Gdy jedne tracą wolę życia, to inne czują żal i złość do świata. Do tej ostatniej grupy należy właśnie Edi. Odtrącony stał się nieufny, wycofany. Tę blokadę może przełamać tylko czułość na bazie cierpliwości. Taką mieszankę pozytywnych mocy może mu dać wyłącznie kochająca rodzina. Czeka więc Edi na nią jak na nowe życie: prawdziwe, z dala od krat.

Kto chciałby tego wyjątkowego chłopaka (373/20) – lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę – przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt – tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl). Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele – oprócz świąt – w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

UWAGA: w związku z zaleceniami dotyczącymi walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, placówka pozostała zamknięta dla odwiedzających. Natomiast niezmiennie jest kontynuowana praca związana z przyjmowaniem, odbiorem i opieką nad zwierzętami. Przywrócono również adopcje psiaków i kociaków. Odbywają się jednak po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu konkretnej daty i godziny dlatego osoby zainteresowane adopcją są proszone przede wszystkim o kontakt mailowy i telefoniczny (w godz. 8-16).

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Komentarze

Pogoń Lwów
Niemcy zamordowali 6 milionów Polaków,bezbronne dzieci i ich matki,bombardowali miasta nie które w betialski sposób ograbili.Mordowali,gwałcili i torturowali a dzisiaj zamiast walczyć o reparcje i należne nam bez łaski odszkodowania.Temat jest oklepany ale warty przypomnienia.Napiszcie proszę artykuł o naszych obrazach w berlińskich muzeach
2020-10-18 23:49:52
rp
Szkoda słow na tego co go wypedził.
2020-10-18 23:19:03

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie