czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Poczciwa Maja czeka...

Poczciwa Maja czeka...

Poczciwa Maja czeka...
Data publikacji: 2020-01-19 15:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-20 13:36
Wywietleń: 662 437826

„To spokojna starsza dama, której bardzo doskwiera schroniskowy boks” – o Mai mówią jej obecni, tymczasowi opiekunowie. Licząc, że znajdzie się dla niej miejsce w kochającej i pełnej empatii rodzinie. Na już i na zawsze.

Maja to stareńka, ponad 12-letnia psina. Z wszystkimi urokami i przypadłościami tego wieku. Czyli z wielkim sercem, lekko zamglonym wzrokiem, delikatną nadwagą i drobnymi problemami ze stawami.

– Jest delikatna i bardzo przyjazna. Wpatrzona i wsłuchana w człowieka. Bardzo mu oddana, bo była przez niego kochana i rozpieszczana. Aż do ostatniej chwili, do rozstania z tym, który stał się jej całym światem. Ale niestety, z powodu podeszłego wieku nie był już w stanie opiekować się swą najwierniejszą przyjaciółką Mają – opowiadają psiny obecni, schroniskowi opiekunowie. – Maja przed ponad dekadą została wzięta z naszego schroniska. W listopadzie, niestety, do nas powróciła. Już jako spokojna starsza dama. Widać, jak bardzo jej doskwiera rozstanie i realia schroniskowego boksu.

Maja potrzebuje spokojnego kąta w domu bez małych dzieci, bo nie ma tyle sił i energii, co szczeniak. Już nie dla niej długodystansowe biegi i szalone zabawy. Maja potrzebuje przede wszystkim miłości i wsparcia, zrozumienia i ciepła na tej ostatniej długiej prostej.

– Schody? Maja najchętniej zamieszkałaby w domu parterowym z ogródkiem. Z uwagi na wiek preferuje krótsze, ale częstsze spacery. Jest pogodna z natury i wszystkim przyjazna, więc… Naprawdę, warto dać szansę tej statecznej damie – przekonują Mai schroniskowi opiekunowie.

Biszkoptowa Maja to rezydentka z ewidencyjnym numerem na szyi: 754/19. Wypatrywać jej można w boksie nr 67. Kto chciałby dać szansę tej spragnionej uczucia seniorce – lub jakiejkolwiek innej równie samotnej psinie czy kocinie – jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Poczciwa Maja czeka... Poczciwa Maja czeka...

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie