piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pociski na dnie Głębokiego

Pociski na dnie Głębokiego

Pociski na dnie Głębokiego
Data publikacji: 2016-02-22 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1041 120938

Na pocisk do ręcznego granatnika przeciwpancernego natknęła się w poniedziałkowe popołudnie w wodach szczecińskiego jeziora Głębokie grupa osób, która przyjechała w te okolice, by nurkować w jego wodach i kręcić film. Zgłoszenie o znalezisku policjanci odebrali w godz. 16. 30. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i do wtorkowego poranka będą czekać na przyjazd saperów.

Jak poinformowała st.asp. Irena Kornicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, według oświadczenia płetnownurka, który natknął się na pocisk i wydobył go na brzeg, nie jest on jedynym, jaki dostrzegł na dnie akwenu w miejscu, w którym pływał.

- Według przekazanych przez niego funkcjonariuszom informacji wynika, że w tym miejscu, a znajduje się ono od strony brzegu, przyległego do drogi w kierunku Wołczkowa, w bezpośrednim sąsiedztwie położonego także nieopodal wojskowego poligonu, na dnie dostrzegł przynajmniej jeszcze dwa takiego rodzaju pociski - powiedziała st.asp. Irena Kornicz.

Teren przy jeziorze ze znaleziskiem zabezpieczają policjanci i strażnicy miejscy. Powiadomieni o nim zostali także saperzy. Do ich przyjazdu, tj. do wtorkowego poranka, patrole mundurowych mają pilnować miejsca z pociskiem całą noc przed ciekawskimi. ©℗

(MIR)

 Fot. R.PAKIESER (arch.) 

Komentarze

Bomba
Ludzie, angażować policję do pilnowania starego granatu? To tak jak z miejskim łowczym, na którego czasami trzeba oczekiwać.
2016-02-23 09:28:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie