Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Pociski na dnie Głębokiego

Data publikacji: 22 lutego 2016 r. 19:18
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Pociski na dnie Głębokiego
 

Na pocisk do ręcznego granatnika przeciwpancernego natknęła się w poniedziałkowe popołudnie w wodach szczecińskiego jeziora Głębokie grupa osób, która przyjechała w te okolice, by nurkować w jego wodach i kręcić film. Zgłoszenie o znalezisku policjanci odebrali w godz. 16. 30. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i do wtorkowego poranka będą czekać na przyjazd saperów.

Jak poinformowała st.asp. Irena Kornicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, według oświadczenia płetnownurka, który natknął się na pocisk i wydobył go na brzeg, nie jest on jedynym, jaki dostrzegł na dnie akwenu w miejscu, w którym pływał.

- Według przekazanych przez niego funkcjonariuszom informacji wynika, że w tym miejscu, a znajduje się ono od strony brzegu, przyległego do drogi w kierunku Wołczkowa, w bezpośrednim sąsiedztwie położonego także nieopodal wojskowego poligonu, na dnie dostrzegł przynajmniej jeszcze dwa takiego rodzaju pociski - powiedziała st.asp. Irena Kornicz.

Teren przy jeziorze ze znaleziskiem zabezpieczają policjanci i strażnicy miejscy. Powiadomieni o nim zostali także saperzy. Do ich przyjazdu, tj. do wtorkowego poranka, patrole mundurowych mają pilnować miejsca z pociskiem całą noc przed ciekawskimi. ©℗

(MIR)

 Fot. R.PAKIESER (arch.) 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bomba
2016-02-23 09:28:04
Ludzie, angażować policję do pilnowania starego granatu? To tak jak z miejskim łowczym, na którego czasami trzeba oczekiwać.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA