piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pociągów regionalnych mniej, ale są dłuższe i gruntownie czyszczone

Pociągów regionalnych mniej, ale są dłuższe i gruntownie czyszczone

Pociągów regionalnych mniej, ale są dłuższe i gruntownie czyszczone
Data publikacji: 2020-03-26 08:54
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-05 22:30
Wywietleń: 976 448956

Walka z koronawirusem trwa także zachodniopomorskich pociągach POLREGIO. Jest ich teraz co prawda mniej, ale składy powiększono, by pasażerowie mogli zachować od siebie bezpieczną odległość. Każdy pociąg po zakończeniu jazdy jest ponadto gruntownie czyszczony.

Liczbę regionalnych pociągów do 29 marca (z możliwością przedłużenia) zmniejszono. Obecnie kursuje ich 115. Na tory wyjeżdżają jednak powiększone, podwójne składy, aby dać pasażerom możliwość rozproszenia się, a tym samym zadbania o swoje bezpieczeństwo.

Zachodniopomorski Zakład POLREGIO stosuje kolejne środki zwiększające bezpieczeństwo w pociągach. Każdy z nich jest gruntownie czyszczony i dezynfekowany. Zwraca się szczególną uwagę na miejsca, z którymi mają kontakt pasażerowie: poręcze, uchwyty, drzwi, toalety. Systematycznie uzupełniane są dozowniki z mydłem, by podróżni często mogli myć ręce.

 

Pociągi przechodzą ozonowanie, które zwalcza wszelkie drobnoustroje, jakie mogą krążyć w powietrzu czy klimatyzacji, w tym wirusy. Poddawane są mu zarówno kabiny maszynistów, jak i przestrzenie dla pasażerów. Tylko w poniedziałek i wtorek (23 i 24 marca) ozonowanie przeprowadzono w 11 pociągach. Teraz prace prowadzone są także nocą, aby można było wyczyścić ich w ten sposób jak najwięcej.

- Wdrażamy wszelkie możliwe metody, które pozwolą zatrzymać wirusa. Każdy taki element może uratować komuś życie. Pamiętajmy o tym, że to nasza wspólna odpowiedzialność. Respektujmy nowe zasady poruszania się, dystansu i higieny – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

(ip)

Fot. UMWZ

Komentarze

Dyfer
Ale się rozgadaliście. Ciekawe kto brudzi te wagony. Wasze kochane pociechy, bazgraja po nich, ryją po szybach. Nie pamiętacie jak było za komuny? Syf. Przez te lata od komuny mamy wielki postęp. Róznica pomiędzy tamtymi składami a obecnymi jest kosmiczna. Choć z drugiej strony kolej widocznie nie ma kasy na częstsze sprzątanie czy mycie. teraz mamy epidemię więc PKP musi się sprężyć. Oby dobre nawyki zostały i po koronie.
2020-04-05 21:49:55
Kolejkowicz
Już niedługo pociągi między Szczecinem a głównymi pobliskimi miastami (Stargard, Gryfino, Police, Goleniów) będą kursować co kilkanaście minut. Przynajmniej mam taka nadzieję. Zauważyłem, że wzdłuż torów na Pogodnie wycinają chaszcze. Chyba będą budować kolejke metropolitalną. Fajna sprawa. Mają tak w Gdańsku-Gdyni-Sopocie. Jeździ kolejka w Warszawie. Tylko kiedy zaczną na całego budować, jak ten koronowirus się rozpanoszył.
2020-04-05 21:42:08
Napokaz
Na pokaz to ja też mogę zrobić. Codziennie tak powinni robić by dbać o ludzi zdrowie. Którzy tym jadą. Telewizja wszystko przyjmie zapomniałem. 👀. No podłoga to powinna błyszczeć na, składzie a nie brud wtarty w każdym kącie czy zakątku. Mija prośba aby tym się ktoś zainteresował tym czy firma dobrze wykonuję pracę codzienną. Co do bagaży to idzie pisać na drabinkach a, później ludzie cały kurz i brud mają na torbach. No kobiety tego nie zrobią potrzebny jest mężczyzna. Ale kto za takie pieniądze będzie pracował na akord.
2020-03-30 13:33:01
Szczeciniani
Co z tego polikwidowali te pociągi którymi ludzie mieli dojazd do pracy. Bez sens poprostu dziadostwo teraz mam dojazd 70 km do pracy autem prawie dzień w dzień pogratulować. Polregio to jest ułomność bo nawet kolejarzom te pociągi nie pasuja a do roboty musimy dojeżdżać daleko. Prosiłbym i myślę że część mieszkańców Choszczna i Stargardu o przywrócenie porannych połączeń bo ich potrzebujemy bo niema czym dojechać do pracy.
2020-03-26 19:35:28
Adaśś
Na pokaz ja też mogę dużo zrobić. By one były codziennie tak czyszczone byłby cud. Kolega dobrze wspomniał wcześniej w komentarzu. Rozciera się tylko brud. Nic więcej. Wy wiecie jak myć podłogę profesjonalnie. No cóż wymagać od pracowników. Jak firma ci da tylko jedną szmate na kilka pociągów. Ludzie nic nie winni. Trzeba jeszcze spełniać warunki tej firmy a jak widać to jest " HADE"Dobrze znana firma o jest już wiele lat na wzgórzu hetmańskim.
2020-03-26 14:56:48
Pimoomg
Teraz to czyszczą bo kamery, telewizja itp. A tak jeżdżą brudne po trasach regionalne Szczególnie Szczecin Poznań . W śmietnikach aż idzie choroby dostać jak się otwiera. Syff i ubóstwo. No tak firma marne grosze płaci to i marne jest sprzątanie. Weźcie się za te ekipy sprzątające. Bo jest brudno podłogi aż czarne jak mój syn miał spodnie białe usiadł na podłodze to czarna plama się zrobiła. Wygląda na to że tylko zamiatają i zbiorą papierki i tak aby sztuka i rozleją wodę po składzie i tylko rozcierają ten brud.
2020-03-26 14:49:07
jg729
Przestańcie marudzić, jak Geblewicz tego dopilnuje, to będzie dobrze
2020-03-26 13:10:13
Grzesiu
Brud brud jak te podłogi wyglądają polepione z gumami. Ani zapachu nic jak się wejdzie.
2020-03-26 12:45:29
Byćniebyć
Dokładnie są brudne pociągi jeszcze Pol regio. Teraz zrobili kilka na błysk a w nocy ściemniają.. Brak woreczka żadnego w impulsach od ED001 do ED0013tze stare impulsy. Żeby tak się starali 🙈
2020-03-26 12:43:58
Gienio
Wczoraj jechałem. Okna pomazane, podłogi nie sprzątane od dawna. Ogólnie brud.
2020-03-26 10:22:29
faza
OZONOWANIE NIE NISZCZY WIRUSA !
2020-03-26 10:20:38

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie