czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pociągi Szczecin-Poznań po południu?

Pociągi Szczecin-Poznań po południu?

Pociągi Szczecin-Poznań po południu?
Data publikacji: 2016-01-27 12:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1562 111772

W godzinach popołudniowych planowane jest przywrócenie bezpośredniego przejazdu pociągów ze Szczecina do Poznania. Teraz dalekobieżne PKP Intercity mają duże opóźnienia. Natomiast zastępcza komunikacja autobusowa pomiędzy Słonicami a Rębuszem wydłuża przejazd podróżujących pociągami Regio o 20 minut.

We wtorek 26 stycznia o godz 22 na stacji Słonice wykoleił się pociąg towarowy - lokomotywa i pusta cysterna. Nikomu nic się nie stało. Dziś o godz. 7 służby techniczne podniosły pustą cysternę. Jak podało w komunikacie z godz.10 biuro prasowe PKP PLK, ustawiana jest lokomotywa. Po południu planowane jest przywrócenie bezpośredniego przejazdu pociągów ze Szczecina do Poznania.
Na trasie pomiędzy Szczecinem a Poznaniem pociągi dalekobieżne jadą przez Rzepin. Podróżni korzystający ze stacji i przystanków pośrednich mają zapewnioną zastępczą komunikację autobusową. Dalekobieżne pociągi PKP Intercity mają duże opóźnienia.

Pociągi Regio relacji Świnoujście/Szczecin Gł. - Poznań Gł. już docierają do Słonic, skąd do Rębusza ich pasażerowie jadą autobusem. Wydłuża to przejazd o 20 minut. Na stacji Rębusz na podróżnych oczekują pociągi Regio w kierunku Poznania. Podróż na trasie Poznań- Szczecin odbywa się tak samo.


Informacje o zmianach w komunikacji podawane są w pociągach, na peronach i dworcach. Informacje o ruchu (spóźnieniach) pociągów są też na www.infopasażer.intercity.pl

Podróżni opóźnionych pociągów mogą liczyć na poczęstunek, maja możliwość uzyskania częściowego zwrotu kosztów podroży.
Pociąg PKP Intercity „Calipso" z Zakopanego do Szczecina miał opóźnienie 218 minut, „Orion" z Przemyśla- 210 min, „Broniewski" - 178 min.
Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja.

(mag)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z OPERACJI USTAWIANIA WYKOLEJONEGO POCIĄGU NA TORACH

 

Komentarze

Czyt
Faktycznie większość wykolejonych pociągów towarowych należy do prywatnych przewoźników. Przypadek, oszczędności w tych firmach na przeglądach, czy też dużo mniejszy udział w rynku przewozów państwowego przewoźnika? P.S. W Szczecinie Dąbiu wykoleił się wagon PKP Cargo (a nie "prywaciarza").
2016-01-27 14:08:57
ZATROSKANY
I ZNOWU TOWAROWY???Z CYSTERNA+ LOKOMOTYWA PRZEWOZNIKA PRYWATNEGO??DOPIERO BYLO SZCZ,-DABIE,KOLO MIEDZYZDROJI,*******CO?GDZIE?NASTEPNE-COS ZADUZO WYPADKOW POC.TOWAROWYCH-A ONE CODZIENNIE SMIGAJA PRZEZ CENTRUM DZIELNIC SZCZECINA ---DO POLIC//GAZ-PALIWO-CHEMIA,-KWAS SIARKOWY -I DIABLI WIEDZA CO JESZCZE???
2016-01-27 12:17:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie