Czwartek 06 października 2022r. 
REKLAMA

Pociągi Szczecin-Poznań po południu?

Data publikacji: 2016-01-27 12:05
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:42
Pociągi Szczecin-Poznań po południu?
 

W godzinach popołudniowych planowane jest przywrócenie bezpośredniego przejazdu pociągów ze Szczecina do Poznania. Teraz dalekobieżne PKP Intercity mają duże opóźnienia. Natomiast zastępcza komunikacja autobusowa pomiędzy Słonicami a Rębuszem wydłuża przejazd podróżujących pociągami Regio o 20 minut.

We wtorek 26 stycznia o godz 22 na stacji Słonice wykoleił się pociąg towarowy - lokomotywa i pusta cysterna. Nikomu nic się nie stało. Dziś o godz. 7 służby techniczne podniosły pustą cysternę. Jak podało w komunikacie z godz.10 biuro prasowe PKP PLK, ustawiana jest lokomotywa. Po południu planowane jest przywrócenie bezpośredniego przejazdu pociągów ze Szczecina do Poznania.
Na trasie pomiędzy Szczecinem a Poznaniem pociągi dalekobieżne jadą przez Rzepin. Podróżni korzystający ze stacji i przystanków pośrednich mają zapewnioną zastępczą komunikację autobusową. Dalekobieżne pociągi PKP Intercity mają duże opóźnienia.

Pociągi Regio relacji Świnoujście/Szczecin Gł. - Poznań Gł. już docierają do Słonic, skąd do Rębusza ich pasażerowie jadą autobusem. Wydłuża to przejazd o 20 minut. Na stacji Rębusz na podróżnych oczekują pociągi Regio w kierunku Poznania. Podróż na trasie Poznań- Szczecin odbywa się tak samo.


Informacje o zmianach w komunikacji podawane są w pociągach, na peronach i dworcach. Informacje o ruchu (spóźnieniach) pociągów są też na www.infopasażer.intercity.pl

Podróżni opóźnionych pociągów mogą liczyć na poczęstunek, maja możliwość uzyskania częściowego zwrotu kosztów podroży.
Pociąg PKP Intercity „Calipso" z Zakopanego do Szczecina miał opóźnienie 218 minut, „Orion" z Przemyśla- 210 min, „Broniewski" - 178 min.
Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja.

(mag)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z OPERACJI USTAWIANIA WYKOLEJONEGO POCIĄGU NA TORACH

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czyt
2016-01-27 14:08:57
Faktycznie większość wykolejonych pociągów towarowych należy do prywatnych przewoźników. Przypadek, oszczędności w tych firmach na przeglądach, czy też dużo mniejszy udział w rynku przewozów państwowego przewoźnika? P.S. W Szczecinie Dąbiu wykoleił się wagon PKP Cargo (a nie "prywaciarza").
ZATROSKANY
2016-01-27 12:17:31
I ZNOWU TOWAROWY???Z CYSTERNA+ LOKOMOTYWA PRZEWOZNIKA PRYWATNEGO??DOPIERO BYLO SZCZ,-DABIE,KOLO MIEDZYZDROJI,*******CO?GDZIE?NASTEPNE-COS ZADUZO WYPADKOW POC.TOWAROWYCH-A ONE CODZIENNIE SMIGAJA PRZEZ CENTRUM DZIELNIC SZCZECINA ---DO POLIC//GAZ-PALIWO-CHEMIA,-KWAS SIARKOWY -I DIABLI WIEDZA CO JESZCZE???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA